obecnie
19° C
jutro
15° C
 djkubus
Czy korzystasz z 500 plus?


Ostatnio na forum

 • Pożyczka dla Firmy transpo...
  14 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pożyczka na Szkołę
  14 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Księgi Wieczyste po Adresie
  15 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Drodzy Nauczyciele!
  1118 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Jadłodajnie - Stalowa Wola.
  64 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Konferencje śmiesznej opoz...
  1555 wyświetleń
  15 odpowiedzi
 • Banda - zjebów spod Gondoli?
  275 wyświetleń
  16 odpowiedzi
Przejdź do forum

Konferencja "Bezpieczny ogród"

12 grudnia 2015 14:19, autor: Geno
Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Stalowej Woli odbyła się konferencja poświęcona bezpieczeństwu na terenie ogrodów działkowych w Stalowej Woli. Wzięli w niej udział przedstawiciele Okręgu Podkarpackiego Polskiego Związku Działkowców, prezesi i gospodarze ogrodów działkowych ze Stalowej Woli oraz stalowowolscy policjanci.


Spotkanie otworzył insp. Lucjan Maczkowski Komendant Powiatowy Policji w Stalowej Woli, który powitał przybyłych gości i przedstawił założenia realizowanego od listopada 2015 roku programu prewencyjnego "Bezpieczny Ogród". Komendant podkreślił konieczność wspólnych działań podejmowanych przez Policję i zarządy ogrodów działkowych. Mówił też o wspólnych patrolach policjantów i działkowców i innych przedsięwzięciach profilaktycznych.

Następnie uczestnicy konferencji mogli obejrzeć prezentację multimedialną w której asp. szt.Andrzej Walczyna przedstawił i omówił stan bezpieczeństwa na terenie ogrodów działkowych, podjęte w 2014 i 2015 roku przez Policję inicjatywy, uzyskane efekty oraz zamierzenia do zrealizowania w 2016 roku. Policjanci zaprezentowali również materiały edukacyjne, które posłużą do realizacji programu "Bezpieczny ogród". Ich druk był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Stalowej Woli.

Kolejnym punktem konferencji była ocena porządku na terenie ogrodów działkowych przez poszczególnych prezesów i gospodarzy ogrodów, omówienie dotychczasowej współpracy z dzielnicowymi oraz ich oczekiwań wobec Policji przy realizacji programu "Bezpieczny Ogród". W trakcie spotkania nastąpiła również prezentacja stalowowolskich dzielnicowych obsługujących ogrody działkowe.

W konferencji uczestniczyli również członkowie Okręgowego Zarządu Działkowców Podkarpacia Edward Jadownicki i Stefan Staniec, którzy przedstawili oczekiwania przy realizacji programu, deklarując wolę współpracy przy ograniczeniu niekorzystnych zjawisk występujących na terenie ogródków działkowych.

Uczestnicy konferencji otrzymali materiały informacyjne dotyczące programu "Bezpieczny ogród" realizowanego przez stalowowolskich policjantów.

/KPP Stalowa Wola
Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.