obecnie
26° C
jutro
23° C
 impulse
Czy korzystasz z 500 plus?


Ostatnio na forum

 • Uwaga! Uwaga!
  128 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • Czy Rybakówka, jest otwarta?
  210 wyświetleń
  8 odpowiedzi
 • UBywatele Stalowowolskie ...
  145 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Zmowa cenowa na Rynku!
  120 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Hejter Owsiak - musi przep...
  205 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Gdzie na lody? Stalowa Wol...
  118 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • The cooled works populatio...
  28 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Relacja z otwarcia błoni w Stalowej Woli [FOTO, VIDEO]

8 sierpnia 2018 08:48, autor: stalowawola.pl
Dziesiątki tysięcy osób, top gwiazdy polskiej sceny muzycznej, atrakcje sportowe i kulinarne, spotkanie z youtuberem, trening z Mistrzynią świata fitness, warsztaty, konkursy, gry i zabawy oraz pierwsze spływy po Sanie i to wszystko w zaledwie dwa dni. To z całą pewnością największe wydarzenie rozrywkowe w historii Stalowej Woli w 80-lecie jej powstania.

– W tym roku Stalowa Wola obchodzi swoje 80-lecie i to chyba najlepszy sposób, abyśmy podziękowali mieszkańcom Stalowej Woli, że wspólnie budujemy to miasto. Stalowa Wola to przyjazne i dobre miasto. Miejsce, które dzisiaj Państwu prezentujemy – błonia nadsańskie – to najlepszy przykład tego, jak Stalowa Wola się zmienia, staje się miejscem pięknym, przyjaznym dla całych rodzin. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie, aby w Stalowej Woli dobrze i radośnie spędzać czas. Wielkie podziękowania za to, że jesteście z nami, na Was zawsze można liczyć. Cieszę się, że w ten szczególny sposób otwieramy nasze błonia, to miejsce wróciło do najlepszych tradycji. Mamy piękne miejsce, ale miejsca tworzą ludzie. Stalowa Wola jest piękna dzięki Wam, dzięki wspaniałym Mieszkańcom – mówił Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli.

DLA KAŻDEGO COŚ MIŁEGO

Podczas pierwszego dnia otwarcia błoni nadsańskich Mieszkańcy Stalowej Woli, okolic, ale i dalszych regionów Polski nie mogli się nudzić. Spływy po Sanie zapewnili Flisacy z Ulanowa, którzy pokazali rzekę z nieco innej strony. Chętnych było co niemiara, w ciągu dwóch dni z atrakcji tej skorzystało około 2 tys. osób. Trening z Mistrzynią świata fitness Natalią Gacką był nie lada wyzwaniem dla pań i panów, którzy zdecydowali się wziąć udział w zajęciach. Jednak wszyscy z uśmiechami na twarzach podołali wyzwaniu. Największym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszyło się spotkanie z polskim top youtuberem Poszukiwaczem. Dzieciaki zadawały wiele pytań związanych z nagrywaniem filmików, później przyszedł czas na autografy i zdjęcia.

Warsztaty z robienia sera i masła oraz konkurs dojenia krowy w lasowiackiej zagrodzie zapewnił Miejski Dom Kultury, na stoiskach Miejskiej Biblioteki Publicznej, Muzeum Regionalnego, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Miejskiego Zakładu Komunalnego czy Politechniki Dziecięcej mogliśmy wziąć udział w grach, zabawach i konkursach wiedzy.

Na boisku piaszczystym rozegrano Turniej Piłki Siatkowej Plażowej o Puchar Prezydenta Miasta Stalowej Woli. Do rywalizacji zgłosiło się 14 zespołów. Najlepsze trzy drużyny otrzymały medale, a zwycięzcy „Ich Troje” oprócz medali, talony na lot balonem i okazały Puchar, który wręczał Patron Turnieju Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Jednocześnie w sobotę 4 sierpnia na terenie błoni była prowadzona zbiórka charytatywna na rzecz Aurelii i Rozalii Krawiec, które chorują na ciężką i rzadką chorobę metaboliczną – hiperglicynemię nieketotyczą oraz padaczkę lekooporną. Choroba uszkadza im mózg i uniemożliwia prawidłowy rozwój. Aby poprawić jakość życia i funkcjonowanie dziewczynek potrzebna jest specjalistyczna opieka medyczna, intensywna rehabilitacja oraz sprzęt, który wspomoże ich rozwój.

GWIAZDY NAJWIĘKSZEGO FORMATU

Tłumy z całego regionu zawitały do Stalowej Woli na drugi dzień otwarcia błoni nadsańskich. Dla przybyłych zaplanowano tego dnia szereg atrakcji. Dzięki kucharzom Patelni Plenerowej Mieszkańcy mieli możliwość spróbowania przepysznej zapiekanki z ryżu z prażonym polskim jabłkiem, żurawiną, goździkami, cynamonem, miodem i kakao z dodatkiem wiórek kokosa, którą pomagał przyrządzić, a następnie częstował przybyłych sam Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli. Gigantyczną zapiekanką udało się poczęstować ponad 1000 osób.

Coś dla siebie znaleźli również miłośnicy sportu, pokaz oraz zajęcia w strefie workout poprowadziła grupa Ghetto Workout, chętnych do ćwiczeń fizycznych nie brakowało. Wystartował też bieg „Lasowiackie Dyrdy” po symboliczną flisacką tratwę.

Niewątpliwie największą atrakcją dnia był wakacyjny koncert TVP 2 pod hasłem „Lato, muzyka, zabawa”. Gwiazdy dały czadu na scenie, a rekordowa w Stalowej Woli publiczność dała się ponieść atmosferze koncertu. Mogliśmy posłuchać największych hitów Bednarka, Grzegorza Hyżego, Kasi Kowalskiej, zespołów FEEL, De Mono, Papa D., a także Red Lips, Cleo, Lanberry, Moniki Lewczuk, Agnieszki Adamczewskiej i Kaliny Hlimi-Pawlukiewicz. Wydarzenie poprowadzili: Tomasz Kammel, Izabella Krzan, Mateusz Szymkowiak, Kamil Nosel oraz Ida Nowakowska. Całość była transmitowana na żywo w TVP 2. Natomiast powtórkę będzie można zobaczyć w TVP Polonia w sobotę o 21:00.

Komentarze czytelników (25)
 • pytajacy (10 miesięcy, 3 tygodnie temu)

  ile kosztowała impreza?

  • anusia (10 miesięcy, 3 tygodnie temu)

   ~rst: Masz rację. Nigdy wszystkim nie da się dogodzić. Jak nic się nie dzieje w Stalowej Woli, to narzekają że miasto wymarłe, jak coś jest organizowane, to nic nie pasuje, bo co za gwiazdy, bo miejsce, bo błoto itp brednie. Powinniśmy się cieszyć że robione jest u nas cos z wielką pompą, i coś się dzieje, przecież nie jesteśmy większą wsią zabitą dechami.

  • rst (10 miesięcy, 3 tygodnie temu)

   ~pytajacy: Przyczepiłeś się do jednego, i robisz z siebie „debila”. Doskonale wiedząc, że: Nikomu nie dogodzi...
   Każdy znajdzie coś co mu nie pasuje

  • www (10 miesięcy, 3 tygodnie temu)

   ~pytajacy: a co cie to obchodzi..... idiota i reszta mezmozgowcow pytajacych wkołko o to samo o czym nie maja pojecia.. w kazdym budrzecie jest zaplanowana kwota na infrastrukture , kulture itp...lepiej jak te pieniądze wydają na koncerty niż dla siebie .. zrozumcie to oszołomy jedne powtarzające słowa totalnych oszołomow z po i kod. Zastanow sie ile kosztowała afera amberd gold ile kosztowała afera sztoczniowa... ile kosztowała afera hazardowa itp itd...za czasów POmylencow moze były mniejsze imprezy ale jakos nie było widać wiekszych inwestycji w Stalowej Woli..trzzeba b yć bezmyslnym oszołomem żeby tego nie zrozumieć

 • SP7KPK (10 miesięcy, 3 tygodnie temu)

  Ja wiem. Na organizację samego koncertu miasto wydało 1.496.723,74 zł. Są to dane oficjalne z UM. Kwota ta nie zawiera wypłaty wynagrodzenia dla artystów występujących, im płaci TVP. Ale po stronie miasta leżało sfinansowanie sceny, obsługa techniczna, ochrona Cerber z Rzeszowa etc. plus masa innych należności z tytułu "przyspieszonego wykończenia" błoni. Sama sztuczna trawa w rolkach którą w czwartek przywiozły dwa tiry, kosztowała nas mieszkańców ponad 300 tys zł. A w chwili obecnej, zdeptana przez dziesiątki tysięcy ludzi, jest sucha i martwa, nadaje się do wyrzucenia lub zaorania. Pozdrawiam z UM.

  • Wizjoner (10 miesięcy, 2 tygodnie temu)

   ~pytajacy: Nikt Ci nie broni działać i być filantropem. Zangażuj się też w akcje charytatywne! Życzę powodzenia w przyszłości i samych sukcesów w ratowaniu Afryki.

  • Kunta Kinte! (10 miesięcy, 2 tygodnie temu)

   ~pytajacy: Polski Kościół wspiera głodujących i ubogich w Afryce, więc o co co ci chodzi, ty cieciu malinowy? Dlaczego Afryka głoduje? Bo skutecznie o to dbają: Amerykanie, Brytyjczycy, Francuzi, Niemcy i Rosjanie. Podpowiadam, u kogo i gdzie szukać wsparcia! Dla nas Polaków, żódłem wsparcia jest dojna Unia, która już sygnalizuje i daje znaki wskazujące na jej rozpad. Płezydent Lucjusz, dobrze rozumie potrzeby ludu. Dostarcza mu „chleba i igrzysk”. Ma rację boski Lucjano, że się wyzwolił i olewa POmyleńców, i innych debili z opozycji, oraz przestał się dlugami przejmować. Zaczyna szykować się do nowych wyborów, i idzie na drugą kadencję!!!

  • pytajacy (10 miesięcy, 2 tygodnie temu)

   ~Wizjoner: albo dac potrzebującym. Dzieci w Afryce nie maja co pić i jeść

  • Wizjoner (10 miesięcy, 2 tygodnie temu)

   ~pytajacy: Można by było zamienić pieniądze na diamenty, a te z kolei umieścić w słoikach, i zakopać na czarną godzinę.

  • SP7KPK (10 miesięcy, 2 tygodnie temu)

   ~pytajacy: Można było zaprosić: TW "Bolka", Roberta Biedronia i jego partnera, Omara Sangare z młodziutkim mężem, lub jakiś inny autorytet moralny i duchowy. To by cię pewnie zadowoliło w 100%?

  • pytajacy (10 miesięcy, 3 tygodnie temu)

   ~SP7KPK: nie można było tych pieniędzy wykorzystać w jakiś inny sposób?

 • Acharya (10 miesięcy, 3 tygodnie temu)

  Super Impreza była. W końcu w Stalowej Woli dzieje się coś fajnego, bo Andrzej Szlęzak, nie robił imprez. Brawo!!!! Na stalowymłajnie jest najwięcej politycznych troll z opozycji i strasznie ujadają. Fajne fotki na tym waszym portalu.

 • ye ye ye (10 miesięcy, 2 tygodnie temu)

  Przerabialiśmy: Ciszę pod MDK w Sylwestra, marudzenie że nic się nie da, że nic nie można, że PKP się nie zgadza na rozebranie kładki, że sekundników się nie da, że jest ch*j, dupa i kamieni kupa, i cza siedzieć w Bibliotece za 70 mln i czytać książki. Ludzie znali program nowego prezydenta i go wybrali, bo chcieli zmiany, więc kutafony z opozycji daciej sobie już spokój w końcu z szukaniem dziury w dupie.

  • Amen (10 miesięcy, 2 tygodnie temu)

   ~ye ye ye: Ponad 20 lat nam wciskano że się nie da, że nie ma kasy, że trzeba zaciskać pasa itd. A tu nagle w jedną kadencję udało się zrobić większość potrzebnych tematów w mieście. To ja się pytam czy poprzednicy byli takimi obibokami czy obecny prezydent jako pierwszy coś wogóle robi?!

 • Dawid Wrona (10 miesięcy, 2 tygodnie temu)

  Ale co mogą takie gumofilce z PO, KODu, Nowoczesnej, i inne gadziny, wiedzieć o ekonomi, urbanistyce przestrzennej, trendach. Jak wszyscy z nich to są: ćmoki i ćiołki z Plawa.

 • Obserwer (10 miesięcy, 2 tygodnie temu)

  Byłem i widziałem. Mnóstwo młodzieży ,dzieci ,i osób starszych od dawna można zauważyć na błoniach. Nawet te bałwany z opozycji spacerują z dzieciakami. Korzystają wszyscy ,to nie jest dla wybrańców ,tylko dla wszystkich mieszkańców miasta i okolic. Doceńcie to parchy z opozycji czego dokonała obecna władza ,a wy nie zrobiliście przez ponad 30lat.

 • Mieszkanka (10 miesięcy, 2 tygodnie temu)

  Opozycja od kilku ładnych miesięcy krytykuje dosłownie wszystko, każdy ruch Nadbereżnego, bo zbliżają się wybory. A wcześniej przez 2 lata nie grymasiła. Wtedy było ok?

 • Elwira (10 miesięcy, 2 tygodnie temu)

  Opozycji szczena opada na samą myśl, że Nadbereżny, jako prezydent Stalowej Woli, zrobił porządek w wielu miejscach, a oni nie zrobili za wiele przez wiele lat. Dareczek Przytuła ma też żal, bo wyleciał z Urzędu Marszałkowskiego i myśli, że to przez Nadbereznego. Ale skoro się nie nadawał to wyleciał...

  • PełO. (10 miesięcy, 2 tygodnie temu)

   ~Elwira: Ta cała śmieszna opozycja sama sobie komentuje tematy na forach - Przytuła i Butrynowa zmieniają "podpisy" i klepia bezsensu. Lucek zaorał calą opozycję. Poza tym Przytula i Butrynowa to co najwyżej mogą to zapalić świeczkę w obronie starego układu.

 • Big John! (10 miesięcy, 2 tygodnie temu)

  Różnica między Luckiem, a opozycją jest właśnie taka, że oni przez naście lat tylko piszą wnioski, a Lucek przez trzy lata wybudował i nie tylko błonia! A jak ktoś zarzuca Luckowi branie kredytów, to tak jakby podpisywał się " jestem debil i frajer". Bo dziś kredyty są na tyle tanie, że tylko frajer by nie korzystał. Mowa oczywiście o kredytach inwestycyjnych.

 • JeaZins (3 miesiące, 1 tydzień temu)

  Safe Way To Byi Viagra Online <a href=http://bpdrug.com>priligy cuanto cuesta</a> Acquistare Kamagra Miglior Sito Canadian Pharmacy Ed Meds

 • JeaZins (1 miesiąc, 3 tygodnie temu)

  Kamagra Oral Jelly Online Pharmacy Acheter Viagra Sur Le Net Topical Propecia Androgenetic Alopecia <a href=http://viapill.com>viagra</a>; Viagra Richtig Verwenden

 • StevGevits (1 miesiąc, 1 tydzień temu)

  Order Valtrex Online With No Prescription <a href=http://boijoy.com>levitra equivalent in india</a> Amoxicillin Gaviscon Viagra Eiaculazione Precoce

 • StevGevits (3 tygodnie temu)

  Viagra Y Ciclismo Need Zentel Delivered On Saturday In Internet Overseas Forum Levitra En France <a href=http://asacdz.com>canadian cialis</a> Amoxicillin Colitis Viagra Was Bringt Das

 • StevGevits (5 dni, 2 godziny temu)

  Viagra Per Auto <a href=http://buyonlinecial.com>tadalafil cialis from india</a> Levitra Ersatz Online