obecnie
17° C
jutro
15° C
djkubus
Jak oceniasz rządy Lucjusza Nadbereżnego?Ostatnio na forum

 • kwryrxtaaaitenxicdsaktsehz...
  15 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • W Radomyślu nad Sanem idzi...
  76 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Muzeum Kedywu Armii Krajow...
  2939 wyświetleń
  27 odpowiedzi
 • Usunięty ;)
  35 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Baja Carpathia 2018 odwołany!
  3166 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Stara Kuźnia.
  1959 wyświetleń
  29 odpowiedzi
 • Auto w leasing.
  193 wyświetleń
  1 odpowiedzi
Przejdź do forum

Koło Seniorów zaprosiło niżańskich policjantów na spotkanie

8 sierpnia 2018 14:00, autor: podkarpacka.policja.gov.pl
W ramach realizacji wojewódzkiego programu prewencyjnego „Bezpieczny senior” oraz kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”, oficer prasowy kom. Anna Kowalik oraz dzielnicowy centrum Niska st. asp. Adam Wróblewski, na zaproszenie Koła Seniorów w Nisku, przeprowadzili spotkanie informacyjno-edukacyjne dla osób starszych.

Mundurowi omówili najczęstsze mechanizmy działania oszustów. Opowiedzieli o możliwości zgłaszania czynów zabronionych oraz wskazali instytucje udzielające pomocy osobom, które stały się ofiarami przestępstwa. Funkcjonariusze mówili o sytuacjach, w których osoby starsze mogą stać się ofiarą przestępstwa oraz tłumaczyli, jak należy postępować w przypadku jego zaistnienia. Zwrócili uwagę na najczęstsze metody, jakimi posługują się oszuści - "na wnuczka", "na policjanta", czy "pracownika administracji”. Przytoczyli rzeczywiste przykłady oszustów wobec osób starszych z terenu powiatu niżańskiego. Mówili także, na co należy zwrócić uwagę, gdy odbierzmy telefon od nieznajomej osoby i co zrobić, aby nie paść ofiarą oszustów.

Policjanci przypominali seniorom, że w przypadku, gdy ktoś zwróci się do nich o pieniądze, nie należy działać pochopnie i od razu oddawać dorobku swojego życia. Koniecznie trzeba zadzwonić do kogoś bliskiego, na znany numer telefonu, by opowiedzieć o zdarzeniu. Jeśli kontakt z najbliższymi nie jest możliwy, o takim zdarzeniu trzeba powiadomić Policję.

Podczas spotkania podkreślono, że akwizytorzy posługują się niejednokrotnie podstępem, aby nas oszukać, czy okraść. Seniorzy nakłaniani są do zakupów towarów po znacznie zawyżonej cenie, sięgającej nawet kilkuset procent, często towarów wątpliwej jakości.

Seniorzy przytaczali przykłady z własnego życia świadczące o tym, że problem nie jest im obcy.Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.