obecnie
26° C
jutro
27° C
impulse
Jak oceniasz rządy Lucjusza Nadbereżnego?



Ostatnio na forum

  • Używacie oczyszczaczy powi...
    8 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Cześć, co tam słychać na S...
    1518 wyświetleń
    22 odpowiedzi
  • Co się dzieje z masztem?
    647 wyświetleń
    3 odpowiedzi
  • Muzeum Kedywu Armii Krajow...
    2284 wyświetleń
    24 odpowiedzi
  • Pan Bóg i wódka.
    2414 wyświetleń
    5 odpowiedzi
  • Cyrk bez zwierząt?
    1281 wyświetleń
    10 odpowiedzi
  • Konfetti.
    451 wyświetleń
    1 odpowiedzi
Przejdź do forum

Stalowa Wola poszerza perspektywy o trzeci blok

13 września 2018 16:00, autor: stalowawola.pl
Przy ul. Orzeszkowej powstanie trzeci blok komunalny czynszowy. Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej zaprezentował radnym koncepcję nowego budynku mieszkalnego w ramach projektu „Z perspektywą w Stalowej Woli”. Obecnie trwają prace nad przygotowaniem terenu pod inwestycję.

Trzeci blok komunalny z opcją dojścia do własności powstanie na terenie obok parkingu przy ul. Orzeszkowej. Jak zapowiedział włodarz miasta, będzie to blok trzyklatkowy z czterema kondygnacjami oraz z poddaszem użytkowym i piwnicą w niskim parterze. W ramach inwestycji powstanie 36 nowych mieszkań z balkonami: 10 dwupokojowych, 22 trzypokojowe i 4 mieszkania czteropokojowe. Na trzecim piętrze znajdą się mieszkania z antresolą.

– Ten podział bloku jest wynikiem zapotrzebowania, które wynikało z ankiet i ze zgłoszeń mieszkańców do dwóch poprzednich bloków. Zainteresowani wskazali na chęć nabycia średnich i małych mieszkań – poinformował prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Pod względem estetyki trzeci blok nie będzie odbiegał stylistyką i standardami od dwóch pozostałych i zostanie wkomponowany w architekturę osiedla.

– Mamy ponad 100 rodzin, które znajdują się na liście rezerwowej z pierwszego naboru, więc uważam, że nie ma się nad czym zastanawiać i trzeba budować, zwłaszcza, że to jest zamknięcie możliwości dalszego wejścia w teren na tym osiedlu – zwrócił się do radnych Lucjusz Nadbereżny. – Na ręce radnej Urszuli Serafin-Bąk, ale również mieszkańców tego osiedla, złożyłem zobowiązanie, że nie będzie dalszej ingerencji w teren. Las na ścianie nowych bloków jest strefą ochronną od naszych zakładów przemysłowych i w tym miejscu wyczerpaliśmy możliwości rozbudowy osiedla, a więc ten blok byłby ostatnim w tej części miasta – tłumaczył prezydent Stalowej Woli.

Jeżeli radni wyrażą zgodę na inwestycję, to Miejski Zakład Budynków, który jest liderem tego projektu, przygotuje koncepcję finansową, pełen projekt techniczny, wykonawczy i na wiosnę przyszłego roku rozpocznie się budowa nowego bloku.

Dodatkowo, jak zapowiedział włodarz Stalowej Woli, w przygotowaniu jest najważniejszy plan długofalowy dotyczący budownictwa mieszkaniowego w mieście – projekt osiedla Leśna.


Komentarze czytelników (3)
  • Pytająca (6 dni, 8 godzin temu)

    A kiedy bloki dla młodych par ,które nie planują mieć jeszcze dzieci?

  • Ferdek (1 tydzień temu)

    A kiedy bloki dla ludzi nie związanych z "władzami miasta"?

  • Myśliciel (1 tydzień temu)

    A kiedy powstaną bloki dla ludzi normalnych A nie patologi ??? Potrzeba mieszkań do kupienia A nie wynajmu przez sebiksow