obecnie
10° C
jutro
15° C
impulse
Jak oceniasz rządy Lucjusza Nadbereżnego?Ostatnio na forum

 • kwryrxtaaaitenxicdsaktsehz...
  18 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • W Radomyślu nad Sanem idzi...
  80 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Muzeum Kedywu Armii Krajow...
  2943 wyświetleń
  27 odpowiedzi
 • Usunięty ;)
  37 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Baja Carpathia 2018 odwołany!
  3169 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Stara Kuźnia.
  1966 wyświetleń
  29 odpowiedzi
 • Auto w leasing.
  195 wyświetleń
  1 odpowiedzi
Przejdź do forum

Zawody związane z książką

10 października 2018 12:00, autor: MBP
5 października uczniowie PSP nr 7 w Stalowej Woli wzięli udział w zajęciach w MBP „Droga książki od autora do czytelnika. Zawody związane z książką”.

Na wstępie przedstawione zostały książki pisane - bajki dla dzieci, komiksy, młodzieżowe oraz audiobooki w formie płyt CD i kaset magnetofonowych.

Podczas zajęć dzieci kto to jest autor oraz pisarz. Dowiedziały się także, jakie są etapy książki od pomysłu twórcy poprzez pisanie do wydawcy i redakcji, jakie zadania stoją przed ilustratorem i grafikiem, którzy odpowiadają za opracowanie plastyczne. Poznały także kolejną część drogi książki, którą jest drukarnia, oraz jej dział, w którym książka nabiera ostatecznego kształtu.

Ostatnim etapem, który poznały dzieci to księgarnia, gdzie możemy zakupić gotowe, ładnie wydane książki. Podczas zajęć dzieci zaznajomiły się też z zawodami związanymi z książką: antykwariusza, bibliotekarza, bibliografa, drukarza, iluminatora, księgarza, introligatora, recenzenta, tłumacza, wydawcę oraz zecera. W drugiej części zajęć dzieci wykonywały książeczki obrazkowe. Na przygotowanych , pozszywanych w formę książeczek kartkach dzieci miały za zadanie narysować swoją własną książeczkę o dowolnej tematyce. W tworzeniu obrazków wykorzystano kredki i flamastry. Powstały kolorowe książeczki o ulubionych zwierzątkach, bohaterach, o hobby np. książeczka o ogrodzie czy roślinach, wspomnieniach z wakacji.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.