obecnie
5° C
jutro
9° C
Czy powinny wrócić niedziele handlowe?


Ostatnio na forum

  • Holter
    39 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Grecja - gdzie się wybrać?
    198 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Koszulki sportowe
    549 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Dr Trafidło prośba o opinie
    1493 wyświetleń
    2 odpowiedzi
  • Polecane szkolenia z projekto…
    559 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • opinie - pizzeria
    637 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Montaż bram
    519 wyświetleń
    0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Wielki sukces niżańskiego Elektryka w Nisku

5 listopada 2018 14:00, autor: powiat-nisko.pl
W dniach 15-17 października 2018 roku, w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej, odbyła się 12. edycja Międzynarodowej Wystawy Wynalazków "IWIS 2018". Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów przy współpracy z Urzędem Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej oraz Politechniką Warszawską. Tegoroczny IWIS odwiedziło ponad 20 000 osób.

Wystawa IWIS 2018 została objęta Honorowym Patronatem przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Pośród patronatów tegorocznej edycji wystawy znaleźli się między innymi Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Wynalazczych (IFIA), Europejskie Stowarzyszenie Wynalazców (AEI), Naczelna Organizacja Techniczna - Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Rada Główna Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polska Izba Przemysłu Chemicznego, Krajowa Izba Gospodarcza, Rada Główna Instytutów Badawczych, Warszawska Izba Gospodarcza.

Głównym patronem medialnym wystawy IWIS 2018 było Polskie Radio Czwórka. Wystawa została objęta również patronatem przez: Przegląd Techniczny, Perspektywy, Głos Nauczycielski, Tygodnik Przegląd oraz portale internetowe Polska Chemia i biznes2biznes.pl

IWIS to największa w Polsce i trzecia, co do wielkości w Europie, wystawa międzynarodowa zajmująca się promowaniem osiągnięć naukowych, wynalazków i innowacji. W trakcie 12. edycji zaprezentowano rozwiązania z 25 państw, m. in. z Rumunii, Bułgarii, Kanady, Chorwacji, Indonezji, Iranu, Tajwanu, Arabii Saudyjskiej, Mołdawii i Tajlandii. Polscy wynalazcy przedstawili około 190 rozwiązań z rozmaitych dziedzin nauki, co w sumie z zagranicznymi wynalazkami dało prawie 400 rozwiązań, które częściowo zostały już praktycznie zastosowane w przemyśle, a w przeważającej części posiadają wysoki potencjał wdrożeniowy, są w pełnej gotowości wdrożeniowej i oczekują na praktyczną aplikację.

Na uwagę zasługuje fakt przyznania przez Międzynarodowe Jury złotego medalu młodym wynalazcom z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej z Niska, Mikołajowi Kuziorze i Mateuszowi Chmielowi. Nagrodzone złotym medalem i dyplomem rozwiązanie innowacyjne dotyczy: BADANIA I WYKONANIA WZMACNIACZA KATEDRALNEGO PRACUJĄCEGO W TRUDNYCH WARUNKACH AKUSTYCZNYCH. Zaprezentowane rozwiązanie charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem merytorycznym i technologicznym. Opiekunem naukowym projektu jest nauczyciel dyplomowany przedmiotów zawodowych Marian Chrapko.

Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS ma w głównej mierze pomóc w zaprezentowaniu polskim i zagranicznym przedsiębiorcom osiągnięć polskiej nauki i techniki, stworzyć możliwość do zawiązywania komercyjnych kontraktów przez polskich twórców, a tym samym możliwość wdrażania innowacji do przemysłu, które to będą miały niewątpliwie istotny wpływ na wzrost konkurencyjności polskiej gospodarki. Należy tutaj wspomnieć o bardzo ważnej kwestii, jaką jest krzewienie u młodzieży postaw wynalazczych i innowacyjnego postrzegania świata, które są motorem napędowym w podejmowaniu nowych wyzwań.

Ceremonię Otwarcia XII Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków IWIS 2018 uświetniły wystąpienia m. in.: Pani Minister Haliny Szymańskiej – szefa kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, Prorektora ds. Rozwoju Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Stanisława Wincenciaka, Prezesa Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej dr Alicji Adamczak oraz Prezesa Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych mgr Ewy Mańkiewicz – Cudny.

W trakcie wystawy IWIS 2018 swoje osiągnięcia prezentowały zarówno instytuty badawcze, przedsiębiorstwa, uczelnie wyższe, szkoły, jak i indywidualni wynalazcy.

Wszystkie rozwiązania były kwalifikowane według 12 różnych kategorii, począwszy od ekologii i ochrony środowiska, przez mechanikę, elektronikę, energetykę, aż po rozwiązania z zakresu medycyny.

Serdecznie Gratulujemy laureatom oraz opiekunowi naukowemu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wystawy.

Tekst i zdjęcia: RCEZ w Nisku




Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.