obecnie
21° C
jutro
29° C

Czy korzystasz z 500 plus?


Ostatnio na forum

 • Hejter Owsiak - musi przep...
  139 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • UBywatele Stalowowolskie ...
  50 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Czy Rybakówka, jest otwarta?
  139 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Sklep - Serwis komputerowy...
  278 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Bar pod Pałami????
  5048 wyświetleń
  9 odpowiedzi
 • Cyrk bez zwierząt?
  4550 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • Fenomen Jarosława Kaczyńsk...
  5648 wyświetleń
  11 odpowiedzi
Przejdź do forum

O humorze w literaturze

7 stycznia 2019 10:00, autor: MBP
Uczniowie klasy II b z PSP z OI nr 7 w Stalowej Woli podczas zajęć w bibliotece w dniu 4 stycznia dowiedziały się o humorze w książkach. Przedstawiono utwory: „Stefek burczymucha", „Małpa w kąpieli”. Wspólnie także recytowano „Kaczkę Dziwaczkę”, utwór, który w zabawny sposób przedstawia przygody Kaczki- indywidualistki, która swoim zachowaniem zadziwia wszystkich czytelników.

Przedstawiono także kilka zabawnych książek dla dzieci: np. M. Brykczyński „Olaboga, lewa noga”, D. Gellner „Wścibscy”, M. Strzałkowska „Kapitan Gbur” itp. Dzieci wysłuchały także audiobooka ,, Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków''- współczesna historia jednej z najpopularniejszych bajek Braci Grimm, gdzie Śnieżka ma laptopa a krasnale jedzą frytki i kebaby.

Kontakt z literaturą jest bardzo ważny, gdyż poszerza możliwości poznawania świata, ludzkich losów, obyczajów. O doborze odpowiedniej literatury dziecięcej decydować powinny nie tylko treści poznawcze, wartości wychowawcze i artystyczne, ale również zainteresowania dziecka, pogodny nastrój utworu, miła atmosfera w jakiej toczy się akcja i humor. Wykorzystanie elementów humoru i dowcipu, zachęca dziecko do kontaktów z książką i sprawia, iż kontakt ten jest coraz częstszy i przyjemniejszy. Dzieci utwory zabawne i humorystyczne chętnie słuchają i zapamiętują przedstawione treści.


Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.