obecnie
21° C
jutro
29° C

Czy korzystasz z 500 plus?


Ostatnio na forum

  • Hejter Owsiak - musi przep...
    139 wyświetleń
    4 odpowiedzi
  • UBywatele Stalowowolskie ...
    50 wyświetleń
    3 odpowiedzi
  • Czy Rybakówka, jest otwarta?
    139 wyświetleń
    7 odpowiedzi
  • Sklep - Serwis komputerowy...
    278 wyświetleń
    2 odpowiedzi
  • Bar pod Pałami????
    5048 wyświetleń
    9 odpowiedzi
  • Cyrk bez zwierząt?
    4550 wyświetleń
    6 odpowiedzi
  • Fenomen Jarosława Kaczyńsk...
    5648 wyświetleń
    11 odpowiedzi
Przejdź do forum

„Kolędy Pospieszalskich” w Stalowej Woli

11 stycznia 2019 08:00, autor: stalowawola.pl
Już w piątek 18 stycznia na miłośników tradycji oraz koneserów muzycznych czeka wielkie święto. O godzinie 18.30 w Kościele parafialnym pw. Opatrzności Bożej wystąpi orkiestra składająca się z 15 muzyków o tym samym nazwisku, która łączy dwa pokolenia znanych w całej Polsce i poza jej granicami artystów z rodziny Pospieszalskich. Artyści wykonają w Stalowej Woli kolędy i pastorałki w autorskich aranżacjach.

Ta rodzinna orkiestra od 27 grudnia podróżuje po Polsce, a już w piątek 18 stycznia odwiedzi Stalową Wolę, dając o godz. 18.30 koncert w Kościele parafialnym pw. Opatrzności Bożej. To trzynasty z 21. niezwykłych koncertów „Kolędy Pospieszalskich”. Piętnaścioro wszechstronnych, świetnie wykształconych muzyków noszących nazwisko Pospieszalskich zaprezentuje błyskotliwe aranżacje, nadające znanym utworom czasem niespodziewane oblicze.

Pospieszalscy to jedna z najbardziej znanych rodzin w Polsce, aktywnych w telewizji i na muzycznej scenie. Realizują własne projekty, od jazzu przez folk do muzyki poważnej, komponują dla innych wykonawców, tworzą muzykę filmową, aranżują i komponują orkiestracje widowisk muzycznych. Większość z członków orkiestry opanowała grę na kilku instrumentach, co umożliwia spektakularne zmiany sytuacji na scenie i bogate aranżacje.

Koncert „Kolędy Pospieszalskich” jest przykładem, że w oparciu o dziedzictwo narodowej kultury, współczesnym językiem, można wyrazić uniwersalne treści. Dlatego też w programie występu pojawiają się utwory utrzymane w nurcie rekonstrukcji muzyki źródeł. Ludowe stylizacje zestawione będą z wplecionymi w kolędy mazurkami Fryderyka Chopina, czy Szymanowskiego. Pojawi się też taniec, chór a’capella i orkiestra dęta. Autorskie opracowania będą okazją do wirtuozerskich popisów solowych.

Pospieszalscy pokazują, że najlepszym miejscem przekazu żywej tradycji jest rodzina. W czasach kryzysu wartości, koncert licznej rodziny, połączonej wiarą, pasją i szacunkiem dla polskich obyczajów, nabiera wymownego przesłania.

Zespół koncertował ostatnio w Paryżu, Lyonie, Londynie, Brukseli, Hanowerze, Wiedniu, w krajach bałtyckich oraz na Ukrainie i Białorusi.





Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.