obecnie
25° C
jutro
29° C

Czy korzystasz z 500 plus?


Ostatnio na forum

  • Daily Free Tube Vids
    3 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Czy Rybakówka, jest otwarta?
    129 wyświetleń
    7 odpowiedzi
  • UBywatele Stalowowolskie ...
    39 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Hejter Owsiak - musi przep...
    126 wyświetleń
    2 odpowiedzi
  • Sklep - Serwis komputerowy...
    277 wyświetleń
    2 odpowiedzi
  • Bar pod Pałami????
    5042 wyświetleń
    9 odpowiedzi
  • Cyrk bez zwierząt?
    4544 wyświetleń
    6 odpowiedzi
Przejdź do forum

Tłumy mieszkańców na Koncercie Oskarowej Muzyki Filmowej

7 lutego 2019 12:00, autor: stalowawola.pl
„Śniadanie u Tiffany’ego” – utworem do tego filmu z 1961 roku uczniowie i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Stalowej Woli rozpoczęli wyjątkowy koncert muzyki oskarowej, który odbył się 6 lutego w Miejskim Domu Kultury.

To już piąta odsłona koncertu poświęconego muzyce filmowej. Dotychczas mieliśmy okazję wysłuchać muzyki polskiej oraz tanecznej muzyki filmowej. Podczas środowego koncertu usłyszeliśmy utwory z filmów, które w większości zostały nagrodzone Oskarami. Muzyka pochodzi z produkcji, które otrzymały Oskara za najlepszą piosenkę, muzykę czy najlepszy film od lat 60. XX wieku do chwili obecnej. Są to musicale, komedie romantyczne, filmy akcji, dramaty.

Inauguracyjny występ uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej w Stalowej Woli poświęcony muzyce filmowej odbył się w 2015 roku i miał miejsce w sali koncertowej tejże szkoły. – Okazał się wielkim sukcesem, nie tylko artystycznym, ale również pod względem frekwencji. Spotkał się bowiem z ciepłym przyjęciem i dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Stalowej Woli. W odpowiedzi na to zainteresowanie w następnym roku, korzystając z uprzejmości dyrekcji i pracowników, koncert zagościł w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury – mówił prowadzący Łukasz Durek. Przez kilka lat koncert urósł do ważnego wydarzenia kulturalnego na mapie Stalowej Woli. Na zakończenie uczty muzycznej, na przybyłych czekała słodka przekąska w postaci pączków.

Organizatorem wydarzenia był Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Stalowej Woli. Spotkanie z muzyką filmową poprowadziła Krystyna Węglarz kierownik wydziału wokalnego i sekcji przedmiotów ogólnomuzycznych Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia wraz z Łukaszem Durkiem radnym Rady Miejskiej w Stalowej Woli.


Komentarze czytelników (3)