obecnie
5° C
jutro
9° C
Czy powinny wrócić niedziele handlowe?


Ostatnio na forum

  • Sprzątanie po zmarłych
    8 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Usługi malowania wnętrz w Sta…
    25 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Holter
    75 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Grecja - gdzie się wybrać?
    226 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Koszulki sportowe
    577 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Dr Trafidło prośba o opinie
    1537 wyświetleń
    2 odpowiedzi
  • Polecane szkolenia z projekto…
    588 wyświetleń
    0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Stalowowolscy policjanci brali udział w ogólnopolskim badaniu licz...

14 lutego 2019 10:00, autor: podkarpacka.policja.gov.pl
Stalowowolscy dzielnicowi włączyli się do działań związanych z ogólnopolskim badaniem liczby osób bezdomnych. Od wczorajszego popołudnia funkcjonariusze sprawdzali miejsca, w których gromadzili się bezdomni. Informacje o takich miejscach docierały do policjantów od mieszkańców Stalowej Woli, były też zamieszczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Podczas patrolu dzielnicowi sprawdzili kilkanaście miejsc. Sprawdzenia objęły między innymi: szałasy przy ulicy Przemysłowej, altanki na ogrodach działkowych, opuszczone i zrujnowane budynki przy ulicach Okulickiego i Niezłomnych, dworzec PKS i przystanki PKP, piwnice i poddasza bloków na osiedlu Poręby, Centralne i Śródmieście, a także budynki na osiedlu Rozwadów.

Funkcjonariusze podczas sprawdzania tych miejsc dotarli do czterech bezdomnych mężczyzn. Pierwszego z nich policjanci znaleźli na ulicy Okulickiego. 63-letni mężczyzna spał pod wiaduktem. Był trzeźwy, nie chciał skorzystać z oferowanej pomocy. Kolejnych dwóch mężczyzn zostało ujawnionych na terenie zrujnowanego budynku nieopodal dworca PKS w Stalowej Woli. Bezdomni również nie przystali na oferowaną pomoc. Następnego bezdomnego policjanci ujawnili w szałasie przy ulicy Przemysłowej. I on nie chciał skorzystać z pomocy, informując policjantów, że jest ciepło i niepotrzebne mu żadne wsparcie.

W każdym przypadku policjanci uświadamiali bezdomnym mężczyznom, którzy nie chcieli skorzystać z oferowanej pomocy, jak niebezpieczne dla życia i zdrowia jest przebywanie podczas niskich temperatur w miejscach nieogrzewanych, czy też niewłaściwe obchodzenie się z ogniem przy próbach ogrzania się. Bezdomni otrzymali również informacje, gdzie w razie potrzeby taką pomoc można uzyskać, gdzie można się bezpiecznie przespać, ogrzać, zjeść, czy też zmienić odzież.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.