obecnie
9° C
jutro
14° C
impulse
Jak spędzisz Święta Wielkanocne?

Ostatnio na forum

 • Laptop jak PC
  1389 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • maybelline podkład hd
  1834 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Czy to forum umarło?
  882 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • wózek dla dziecka
  473 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Prezent na Wielkanoc
  954 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • Akcesoria do komputera dla...
  1149 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Robot do mycia okien
  1125 wyświetleń
  1 odpowiedzi
Przejdź do forum

Na przystanek w Charzewicach jeszcze w tym roku

14 lutego 2019 10:00, autor: stalowawola.pl
Jeszcze w tym roku w Stalowej Woli – Charzewice pojawi się pętla autobusowa z drogą dojazdową, parkingiem oraz infrastrukturą towarzyszącą. Inwestycja powstanie w ramach projektu „Rozwój niskoemisyjnego transportu miejskiego w gminie Stalowa Wola”.

Nowy węzeł drogowy będzie się składał z części drogowej dojazdowej i parkingowej, zarówno dla autobusów, jak i samochodów osobowych. W projekcie przewidziane jest również miejsce do usytuowania sanitariatów i zaplecza do obsługi kierowców komunikacji publicznej.

– W połowie lutego powinniśmy otrzymać wszystkie pozwolenia na realizację tej inwestycji. Zaraz po uzyskaniu pozwoleń będzie ogłaszany przetarg, realizację zakładamy do września 2019 roku – informuje Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

Realizacja tej inwestycji będzie skorelowana z pracami PKP, która, prowadząc modernizację swoich linii, będzie wykonywała tam peron i przystanek kolejowy. – Chcielibyśmy połączyć te funkcje tak, aby komunikacja publiczna w Stalowej Woli działała modelowo – wyjaśnia włodarz miasta. Miejsce to będzie także zapleczem parkingowym dla parku w Charzewicach.

Wartość tego projektu wyniesie 1,4 mln zł. Na to zadanie miasto chce pozyskać środki z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020, Oś priorytetowa VI Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach.
Komentarze czytelników (1)