obecnie
26° C
jutro
23° C
 impulse
Czy korzystasz z 500 plus?


Ostatnio na forum

 • Uwaga! Uwaga!
  128 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • Czy Rybakówka, jest otwarta?
  210 wyświetleń
  8 odpowiedzi
 • UBywatele Stalowowolskie ...
  145 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Zmowa cenowa na Rynku!
  120 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Hejter Owsiak - musi przep...
  205 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Gdzie na lody? Stalowa Wol...
  118 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • The cooled works populatio...
  28 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Na przystanek w Charzewicach jeszcze w tym roku

14 lutego 2019 10:00, autor: stalowawola.pl
Jeszcze w tym roku w Stalowej Woli – Charzewice pojawi się pętla autobusowa z drogą dojazdową, parkingiem oraz infrastrukturą towarzyszącą. Inwestycja powstanie w ramach projektu „Rozwój niskoemisyjnego transportu miejskiego w gminie Stalowa Wola”.

Nowy węzeł drogowy będzie się składał z części drogowej dojazdowej i parkingowej, zarówno dla autobusów, jak i samochodów osobowych. W projekcie przewidziane jest również miejsce do usytuowania sanitariatów i zaplecza do obsługi kierowców komunikacji publicznej.

– W połowie lutego powinniśmy otrzymać wszystkie pozwolenia na realizację tej inwestycji. Zaraz po uzyskaniu pozwoleń będzie ogłaszany przetarg, realizację zakładamy do września 2019 roku – informuje Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

Realizacja tej inwestycji będzie skorelowana z pracami PKP, która, prowadząc modernizację swoich linii, będzie wykonywała tam peron i przystanek kolejowy. – Chcielibyśmy połączyć te funkcje tak, aby komunikacja publiczna w Stalowej Woli działała modelowo – wyjaśnia włodarz miasta. Miejsce to będzie także zapleczem parkingowym dla parku w Charzewicach.

Wartość tego projektu wyniesie 1,4 mln zł. Na to zadanie miasto chce pozyskać środki z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020, Oś priorytetowa VI Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach.
Komentarze czytelników (5)