obecnie
20° C
jutro
24° C
 djkubus
Czy korzystasz z 500 plus?


Ostatnio na forum

 • Czego ludziom brakuje w St...
  1640 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • Czy Stowarzyszenie Nasze M...
  657 wyświetleń
  9 odpowiedzi
 • Co sądzicie o wentylacji?
  206 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Którą pizzerie polecacie w...
  4160 wyświetleń
  10 odpowiedzi
 • Depilacja laserowa - usuwa...
  2008 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Stalówkę ogarnęła nowa moda.
  3926 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Bar pod Pałami????
  4761 wyświetleń
  9 odpowiedzi
Przejdź do forum

Uroczyste otwarcie rozbudowanego i zmodernizowanego budynku Niżańs...

10 marca 2019 12:00, autor: powiat-nisko.pl
Uroczyste oddanie do użytku rozbudowanego i zmodernizowanego obiektu Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nisku miało miejsce w piątek 1 marca 2019 roku. Na zadanie pn. „Przebudowa i rozbudowa zabytkowego budynku Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” zrealizowane w ramach projektu „Szlakiem dziedzictwa kulturowego, zabytków kultury i oferty kulturalnej MOF Stalowa Wola", Gmina Nisko pozyskała dofinansowanie z RPO WP na lata 2014-2020. Inwestycja polegała na przebudowie i rozbudowie budynku wraz z zakupem sprzętu i wyposażenia. Wartość zadania to 7,9 miliona zł, w tym dofinansowanie stanowiło 2 mln zł.

NCK „Sokół” mieści się w budynku wybudowanym w roku 1904, w którym w przeszłości mieściło się niżańskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”, następnie budynek pełnił funkcję kina.

W uroczystości otwarcia przebudowanego budynku NCK „Sokół” wzięło udział wielu gości, wśród których znaleźli się m.in.: Marcin Warchoł – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości wraz z rodziną, Krystyna Wróblewska – Poseł na Sejm RP, Robert Bednarz – Starosta Niżański, Adam Mach – Wicestarosta, Sylwester Daśko – Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego, obecne i byłe władze Gminy i Miasta Nisko, Wójtowie i Burmistrzowie z gmin Powiatu Niżańskiego, przedstawiciele służb, inspekcji i straży.

Z okazji otwarcia rozbudowanego i zmodernizowanego budynku Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”, Starosta, w imieniu Władz Samorządowych Powiatu Niżańskiego, własnym i całej społeczności niżańskiej, złożył ma ręce Pani Dyrektor Alicji Sochackiej serdeczne gratulacje i wyrazy uznania za aktywność oraz inicjatywę, dla wszystkich osób zaangażowanych w prace związane z oddaniem do użytkowania tej nowoczesnej placówki.

Zdjęcia: 1) Kamil Żurawski, 2)Adrian Starzomski - www.nisko.pl
Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.