obecnie
20° C
jutro
24° C
 Wiklina 2019 -
Czy korzystasz z 500 plus?


Ostatnio na forum

 • Czego ludziom brakuje w St...
  1641 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • Czy Stowarzyszenie Nasze M...
  658 wyświetleń
  9 odpowiedzi
 • Co sądzicie o wentylacji?
  206 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Którą pizzerie polecacie w...
  4160 wyświetleń
  10 odpowiedzi
 • Depilacja laserowa - usuwa...
  2008 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Stalówkę ogarnęła nowa moda.
  3927 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Bar pod Pałami????
  4762 wyświetleń
  9 odpowiedzi
Przejdź do forum

Komputerowe warsztaty tworzenia komiksów

12 marca 2019 08:00, autor: MBP
Komiksy przykuwają uwagę i rozwijają wyobraźnię jak żadne inne medium. Krótkie, proste, ciekawe, nie tylko bawią, ale i edukują, ponieważ przedstawią i wyjaśniają złożone historie i pojęcia przy użyciu obrazów i dialogów. 9 marca na zajęciach w MBP uczestnicy poznali aplikację ToonDoo, która pozwala projektować komiksy.

Posiada bogatą bibliotekę grafik i jest bardzo prosta w obsłudze także nie trzeba być profesjonalnym rysownikiem czy uzdolnionym plastykiem aby stworzyć coś magicznego. Serwis ToonDoo pozwala połączyć obrazy, tekst i emocje w celu ożywienia nawet najbardziej niesamowitych pomysłów. Po zapoznaniu się z zasadami i standardami tworzenia kadrów komiksowych dzieci i młodzież w końcu mogły puścić wodze fantazji i przystąpić do projektowania autorskiego komiksu. Powstały bardzo kreatywne i oryginalne prace. Przed nami jeszcze jedne zajęcia, potem ich uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursie pod hasłem: „Osiedle Fabryczne i Osiedle Rozwadów w komiksie”, który ogłosił Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza. Do zdobycia m.in. elektroniczne gadżety.

Konkurs „Osiedle Fabryczne i Osiedle Rozwadów w komiksie” jest działaniem w ramach projektu: „Modelowanie kompleksowej rewitalizacji Stalowej Woli z wykorzystaniem narzędzi partycypacji społecznej”, projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Funduszu Spójności oraz budżetu państwa, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.