obecnie
9° C
jutro
14° C
impulse
Jak spędzisz Święta Wielkanocne?

Ostatnio na forum

 • Laptop jak PC
  1389 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • maybelline podkład hd
  1834 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Czy to forum umarło?
  881 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • wózek dla dziecka
  472 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Prezent na Wielkanoc
  954 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • Akcesoria do komputera dla...
  1149 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Robot do mycia okien
  1125 wyświetleń
  1 odpowiedzi
Przejdź do forum

I Patriotyczna Rowerowa Droga Krzyżowa

7 kwietnia 2019 10:40, autor: zomo

Na trasie 55-kilometrowej odbyła się 6 kwietnia I Patriotyczna Rowerowa Droga Krzyżowa, którą zorganizował Klub Kolarski “Sokół” ze Stalowej Woli. Wzięło w niej udział ponad 100 osób. Stacje usytuowane były przy pomnikach i grobach żołnierzy.

I Patriotyczną Rowerową Drogę Krzyżową poprzedziła Eucharystia celebrowana kościele pw. Zwiastowania Pańskiego w klasztorze braci mniejszych kapucynów w Rozwadowie, której przewodniczył br. Andrzej Surkont OFMCap. Zakonnik wyraził radość, że miłośnicy zmagań rowerowych w takich sposób pragną przeżywać czas Wielkiego Postu.– Módlmy się za siebie nawzajem i o bezpieczeństwo na trasie, byśmy podczas tej Rowerowej Drogi Krzyżowej mogli rozpamiętywać miłość Pana Jezusa i wpatrywać się w Jego krzyż – wskazywał br. Andrzej Surkont OFMCap.

Po Eucharystii uczestnicy wyruszyli na rowerach na atrakcyjną turystycznie trasę przez lasy janowskie i miejscowości: Brandwica, Jastkowie, Lipowiec, Kochany, Janiki, Kruszyna, Goliszowiec i Rzeczyca Długa, z zakończeniem przed rozwadowskim klasztorem.

Oprócz rozważań Zbigniew Markut, miłośnik historii II wojny światowej, podczas krótkich prelekcji mówił na temat bohaterskiej postawy żołnierzy z tego okresu i ich powojennych losów.

– Naszym celem była wspólna modlitwa i rozważania stacji Drogi Krzyżowej, oddanie hołdu żołnierzom walczącym o wolną Polskę, promocja walorów turystycznych stalowowolskiego powiatu oraz aktywnego i zdrowego trybu życia. Droga Krzyżowa nie miała charakteru wyścigu – wyjaśnił Andrzej Czapla, jeden ze współorganizatorów.

Źródło: https://ekai.pl
Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.