obecnie
21° C
jutro
20° C
 impulse
Czy korzystasz z 500 plus?


Ostatnio na forum

 • Give abates stays override...
  3 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Reserve groaning withheld ...
  20 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Prowadzenie ciąży na NFZ A...
  69 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Mechanik - kogo polecacie?
  49 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Drodzy Nauczyciele!
  182 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • UBywatele Stalowowolskie ...
  513 wyświetleń
  11 odpowiedzi
 • Lista wstydu PO.
  159 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Czarniecki w Podkarpackim Forum Klas Prawniczych

31 stycznia 2016 10:11, autor: zomo
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Nisku dołączyło do Podkarpackiego Forum Klas Prawniczych.

Zajęcia praktyczne z zakresu prawa, organizowane w ramach projektu, odbywać się będą w niżańskim Liceum oraz w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie, w tym m.in. w uczelnianym Laboratorium Kryminalistycznym, nowo utworzonej Pracowni Medycyny Sądowej oraz Pracowni Profilowania Kryminalnego.

Do Forum Klas Prawniczych przystąpiło około 50 szkół ponadgimnazjalnych z całego Podkarpacia. Są to szkoły prowadzące klasy o profilach prawniczych i humanistyczno-prawniczych lub klasy o innym profilu, gdzie nauczane są przedmioty prawnicze.

Podczas zajęć, w których uczestniczyć będą niżańscy licealiści, wykorzystywane będą najnowocześniejsze metody dydaktyczne, z użyciem sprzętu kryminalistycznego, którym dysponują profesjonalne laboratoria i pracownie badawcze. Prowadzone będą również zajęcia z zakresu prawa rodzinnego, ustroju politycznego Polski oraz kompetencji organów administracji publicznej.

Celem uczestnictwa w Podkarpackim Forum Klas Prawniczych jest pomoc w kształtowaniu zaufania i szacunku pomiędzy młodzieżą a organami państwa oraz formacjami i służbami zajmującymi się egzekwowaniem prawa i ochroną bezpieczeństwa.

Zajęcia mają zainteresować uczniów problematyką nauk prawnych, w tym kryminalistyką, kryminologią oraz naukami pomocniczymi względem prawa, np. medycyną sądową, antropologią kryminalną czy toksykologią sądową.

W oparciu o sugestie i opinie nauczycieli, WSPiA w Rzeszowie planuje opracowanie podręcznika dla klas prawniczych. W ramach patronatu uczelnia będzie także wspierać szkoły w realizacji innowacyjnych programów nauczania.

LO w Nisku w ostatnich latach realizowało wiele projektów edukacyjnych o tematyce prawnej. Najważniejsze z nich to kampanie „Świadomy Swoich Praw” oraz „Młodzi głosują”. Realizacją projektów zajmuje się Anna Andres, nauczyciel wiedzy o społeczeństwie.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.