obecnie
10° C
jutro
19° C
 djkubus
Czy korzystasz z 500 plus?


Ostatnio na forum

 • online accutane forum Stev...
  9 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Effetti Collaterali Levitr...
  12 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Feministki i lewaczki.
  1409 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • Wycieczka do Turcji :)
  784 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • AND Computers czy Komputronik?
  5363 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Prezent na Wielkanoc
  2370 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Telepizza - Stalowa Wola.
  3251 wyświetleń
  2 odpowiedzi
Przejdź do forum

Czarniecki w Podkarpackim Forum Klas Prawniczych

31 stycznia 2016 10:11, autor: zomo
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Nisku dołączyło do Podkarpackiego Forum Klas Prawniczych.

Zajęcia praktyczne z zakresu prawa, organizowane w ramach projektu, odbywać się będą w niżańskim Liceum oraz w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie, w tym m.in. w uczelnianym Laboratorium Kryminalistycznym, nowo utworzonej Pracowni Medycyny Sądowej oraz Pracowni Profilowania Kryminalnego.

Do Forum Klas Prawniczych przystąpiło około 50 szkół ponadgimnazjalnych z całego Podkarpacia. Są to szkoły prowadzące klasy o profilach prawniczych i humanistyczno-prawniczych lub klasy o innym profilu, gdzie nauczane są przedmioty prawnicze.

Podczas zajęć, w których uczestniczyć będą niżańscy licealiści, wykorzystywane będą najnowocześniejsze metody dydaktyczne, z użyciem sprzętu kryminalistycznego, którym dysponują profesjonalne laboratoria i pracownie badawcze. Prowadzone będą również zajęcia z zakresu prawa rodzinnego, ustroju politycznego Polski oraz kompetencji organów administracji publicznej.

Celem uczestnictwa w Podkarpackim Forum Klas Prawniczych jest pomoc w kształtowaniu zaufania i szacunku pomiędzy młodzieżą a organami państwa oraz formacjami i służbami zajmującymi się egzekwowaniem prawa i ochroną bezpieczeństwa.

Zajęcia mają zainteresować uczniów problematyką nauk prawnych, w tym kryminalistyką, kryminologią oraz naukami pomocniczymi względem prawa, np. medycyną sądową, antropologią kryminalną czy toksykologią sądową.

W oparciu o sugestie i opinie nauczycieli, WSPiA w Rzeszowie planuje opracowanie podręcznika dla klas prawniczych. W ramach patronatu uczelnia będzie także wspierać szkoły w realizacji innowacyjnych programów nauczania.

LO w Nisku w ostatnich latach realizowało wiele projektów edukacyjnych o tematyce prawnej. Najważniejsze z nich to kampanie „Świadomy Swoich Praw” oraz „Młodzi głosują”. Realizacją projektów zajmuje się Anna Andres, nauczyciel wiedzy o społeczeństwie.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.