obecnie
-1° C
jutro
2° C
djkubus
Czy uważasz, że w Stalowej Woli jest problem smogu?


Ostatnio na forum

 • Wyższa Szkoła Administracj...
  72 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Wybory 3019
  2100 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Uwaga! Uwaga!
  2514 wyświetleń
  14 odpowiedzi
 • Lokal na wesele.
  2797 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Czy marzy Ci się bajeczna ...
  1779 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • Klasy mundurowe w Stalowej...
  7487 wyświetleń
  20 odpowiedzi
 • O pogardzie dla buraków, w...
  5018 wyświetleń
  10 odpowiedzi
Przejdź do forum

Czarniecki w Podkarpackim Forum Klas Prawniczych

31 stycznia 2016 10:11, autor: zomo
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Nisku dołączyło do Podkarpackiego Forum Klas Prawniczych.

Zajęcia praktyczne z zakresu prawa, organizowane w ramach projektu, odbywać się będą w niżańskim Liceum oraz w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie, w tym m.in. w uczelnianym Laboratorium Kryminalistycznym, nowo utworzonej Pracowni Medycyny Sądowej oraz Pracowni Profilowania Kryminalnego.

Do Forum Klas Prawniczych przystąpiło około 50 szkół ponadgimnazjalnych z całego Podkarpacia. Są to szkoły prowadzące klasy o profilach prawniczych i humanistyczno-prawniczych lub klasy o innym profilu, gdzie nauczane są przedmioty prawnicze.

Podczas zajęć, w których uczestniczyć będą niżańscy licealiści, wykorzystywane będą najnowocześniejsze metody dydaktyczne, z użyciem sprzętu kryminalistycznego, którym dysponują profesjonalne laboratoria i pracownie badawcze. Prowadzone będą również zajęcia z zakresu prawa rodzinnego, ustroju politycznego Polski oraz kompetencji organów administracji publicznej.

Celem uczestnictwa w Podkarpackim Forum Klas Prawniczych jest pomoc w kształtowaniu zaufania i szacunku pomiędzy młodzieżą a organami państwa oraz formacjami i służbami zajmującymi się egzekwowaniem prawa i ochroną bezpieczeństwa.

Zajęcia mają zainteresować uczniów problematyką nauk prawnych, w tym kryminalistyką, kryminologią oraz naukami pomocniczymi względem prawa, np. medycyną sądową, antropologią kryminalną czy toksykologią sądową.

W oparciu o sugestie i opinie nauczycieli, WSPiA w Rzeszowie planuje opracowanie podręcznika dla klas prawniczych. W ramach patronatu uczelnia będzie także wspierać szkoły w realizacji innowacyjnych programów nauczania.

LO w Nisku w ostatnich latach realizowało wiele projektów edukacyjnych o tematyce prawnej. Najważniejsze z nich to kampanie „Świadomy Swoich Praw” oraz „Młodzi głosują”. Realizacją projektów zajmuje się Anna Andres, nauczyciel wiedzy o społeczeństwie.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.