obecnie
0° C
jutro
0° C
impulse
Czy uważasz, że w Stalowej Woli jest problem smogu?


Ostatnio na forum

 • rvfh53hf
  20 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Wesele.
  2506 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Filmy na laptopie
  313 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Prezent dla dziewczyny
  561 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Kino Helios - Stalowa Wola.
  3213 wyświetleń
  21 odpowiedzi
 • Fenomen Jarosława Kaczyńsk...
  2891 wyświetleń
  12 odpowiedzi
 • Przeciwnicy Przepuszczania...
  1957 wyświetleń
  8 odpowiedzi
Przejdź do forum

Koncert Muzyki Filmowej w Stalowej Woli

1 lutego 2016 20:58, autor: zomo
„Piraci z Karaibów” Hansa Zimmera, „Polskie drogi” Andrzeja Kurylewicza, „Taniec Eleny” z „Bandyty” Michała Lorenza. Motywów muzycznych z tych filmów, a także wielu innych będzie można posłuchać na Koncercie Muzyki Filmowej, który odbędzie się 4 lutego o godz. 19.00 w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli.

Koncert ten jest kontynuacją projektu, który swój początek miał 19 marca ubiegłego roku. Wtedy to z repertuarem muzyki filmowej wystąpiła orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Stalowej Woli. Około 30 osób, z sekcją perkusyjną, smyczkową oraz instrumentów dętych blaszanych i drewnianych to nauczyciele oraz uczniowie PSM.

Wydarzenie to zostało entuzjastycznie przyjęte, aula szkoły była wypełniona po brzegi. Dlatego też powstał pomysł, by koncert powtórzyć i by mogło go wysłuchać więcej osób. Z inicjatywą zorganizowania tego wydarzenia w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury wyszedł prezydent Lucjusz Nadbereżny. Dlatego po raz kolejny melomani muzyki filmowej będą mogli posłuchać znanych motywów z polskich i zagranicznych produkcji wykonywanych na żywo przez artystów ze Stalowej Woli. Nie zabraknie największych hitów, sprzed lat, a także tych bardziej współczesnych, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo każdy utwór będzie poprzedzony zwiastunem z filmu.

Nad kierownictwem muzycznym tego przedsięwzięcia czuwa Piotr Cebula, nauczyciel skrzypiec w szkole muzycznej. Zaaranżował on kilkanaście motywów muzycznych na orkiestrę. Ponadto będą też solowe partie instrumentalne i wokalne.

- Koncert doszedł do skutku dzięki wzorowej współpracy szkoły i gminy. A najważniejsze jest to, że jest organizowany bez dodatkowych nakładów i wsparcia z zewnątrz, a jedynie dzięki pracy nauczycieli i uczniów. Bardzo cenię podejmowane przez nich inicjatywy, czego doskonałym przykładem jest ten koncert – mówi Maciej Witek, dyrektor szkoły.

Tym mocnym akcentem szkoła muzyczna kończy karnawał i zaprasza wszystkich zainteresowanych na Koncert Muzyki Filmowej w tłusty czwartek 4 lutego o godzinie 19.00 do sali widowiskowej MDK.

Organizatorami koncertu są Prezydent Miasta Stalowej Woli i Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego przy wsparciu Miejskiego Dom Kultury.Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.