obecnie
27° C
jutro
26° C
 djkubus
Czy korzystasz z 500 plus?


Ostatnio na forum

 • Konferencje śmiesznej opoz...
  1180 wyświetleń
  12 odpowiedzi
 • Hejter Owsiak - musi przep...
  1056 wyświetleń
  9 odpowiedzi
 • Rozterki dorosłych dzieci....
  70 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Czy marzy Ci się bajeczna ...
  186 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Przygody w innych krajach
  151 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Wycieczka do Turcji :)
  163 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • "Kiedy opadły maski" książ...
  162 wyświetleń
  1 odpowiedzi
Przejdź do forum

Powódź zbliża się nieuchronnie

23 maja 2019 13:00, autor: zomo
W środę (22 maja) strażacy interweniowali blisko 1259 razy w związku z sytuacją pogodową, najwięcej na Podkarpaciu i w Małopolsce. Do tej pory łącznie prewencyjnie ewakuowano 49 mieszkańców tych województw. Doszło również do 330 podtopień budynków.

Jak przekazał wieczorem rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak, spośród 1259 interwencji najwięcej strażacy podjęli ich na Podkarpaciu, w Małopolsce i w Świętokrzyskiem.

Obfite deszcze, po kilku latach przerwy, przyczyniły się do wezbrania rzek i cieków wodnych, co spowodowało przekroczenie stanów alarmowych oraz podtopienia domostw, gospodarstw, pól i obiektów położonych w ich pobliżu. Fala powodziowa w pierwszej kolejności dotarła do Cholewianej Góry, a następnie do Jeżowego. Na zdjęciach część zalanych terenów w Jeżowem.

Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny ogłosił z dniem 23 maja 2019 r. od godz. 10.00 pogotowie przeciwpowodziowe na terenie Miasta Stalowej Woli.

Pogotowie przeciwpowodziowe zostało ogłoszone w związku z zaistnieniem stanu ostrzegawczego na rzece San oraz prognozowanymi na najbliższe dni opadami deszczu.

Ze względu na podwyższający się stan wody na rzece Łęg informujemy, że droga dojazdowa do mostu w Orliskach jest zamknięta.

Premier Mateusz Morawiecki odwiedza podkarpackie gminy dotknięte podtopieniami i powodzią. Wczoraj dotarł do Izbisk, gdzie wciąż trwa akcja uszczelniania przerwanej grobli. Jutro premier ma wziąć udział w posiedzeniu małopolskiego wojewódzkiego sztabu kryzysowego.

Prezes Rady Ministrów zapewnił, że będzie dodatkowa pomoc rządowa dla wszystkich mieszkańców, którzy ucierpieli wskutek nawałnicy. Jak dodał, państwo nie zostawi tutaj nikogo samego – powiedział.

Szef rządu podziękował mieszkańcom gminy i służbom, które pomagają w trudnej sytuacji. Jesteśmy wdzięczni Wojskom Obrony Terytorialnej, Straży Pożarnej i wszystkim jednostkom państwowym, które sprawnie zadziałały – podkreślił.
Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.