590 wyświetleń
Przejdź do forum

Udane zakończenie sezonu najmłodszych pływaków MOTYLA

6 czerwca 2019 18:02, autor: mosir.stalowawola.pl
Udanie zakończyli sezon startowy najmłodsi pływacy Sekcji Pływackiej Motyl Mosir Stalowa Wola. W niedzielę 2 czerwca na pływalni miejskiej odbyły się Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Dzieci 10-11 lat. W kategorii młodszej tj. 10 lat Motylki zajęły 1 miejsce, a pływacy 11-sto letni 2 miejsce. W punktacji Open (15 klubów- 132 dzieci) Motyl zdobywając 8739 pkt. zajął pierwsze miejsce wyprzedzając zwycięzców Podkarpackiej Ligi Dzieci pływaków Ikara Mielec (7935 pkt.). Do wyróżniających się zawodników można zaliczyć: Ingę Buksa, Agatę Kozak, Amelię Paleń, Kornelię Siembida, Gabrielę Klimek, Gabrielę Galińska, Julię Kalamarz, Kamila Bednarza i Szymona Sacharczuka wśród 10-cio latków oraz Emilię Olko, Dawida Kantego i Jakuba Wronowskiego wśród 11-sto latków. Jak zwykle na zakończenie każdego bloku najwięcej emocji dostarczyły wyścigi sztafetowe w których młodzi pływacy Motyla zdobyli 3-krotenie 2 miejsce i raz 3.

Również progresja wyników pływaków Motyla była największa pośród wszystkich klubów startujących na mistrzostwach. Progresja 147 % pokazuje, że połączenie treningu funkcjonalnego na sali i treningu w wodzie to bardzo dobre połączenie dla młodego organizmu powodujące harmonijny rozwój, ale również przekłada się na wynik sportowy.

Dzień wcześniej tj 1 VI w dzień dziecka na pływali Smoczek w Mielcu odbyła się II runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 lat. Tam pływacy Motyla zajęli 4 miejsce wśród zespołów reprezentujących województwo podkarpackie.

Teraz dzieci czeka okres roztrenowania i odpoczynku, by po wakacjach wrócić do treningów i sportowej rywalizacji na pływalniach Podkarpacia i nie tylko.