obecnie
6° C
jutro
7° C
djkubus
Czy uważasz, że w Stalowej Woli jest problem smogu?


Ostatnio na forum

 • Czy marzy Ci się bajeczna ...
  1995 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Wyższa Szkoła Administracj...
  352 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • Wybory 3019
  2340 wyświetleń
  8 odpowiedzi
 • Nowy 2020 rok za pasem.
  146 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • 13 grudnia 1981 - tak było
  150 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Tłumaczenia na język obcy
  183 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Gdzie teraz kostium kąpielowy?
  192 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Lato w Bibliotece

8 lipca 2019 08:16, autor: MBP
Pierwszy tydzień wakacyjnych spotkań w Bibliotece Głównej MBP za nami. Inauguracyjne zajęcia, „Lato w Bibliotece 2019” we wtorek, 2 lipca odbyły się pod hasłem „Bezpieczne wakacje”. Okres wakacyjny to wyjątkowy czas. Dzieci spędzą lato w różnych zakątkach i rejonach Polski oraz Europy, chodząc po górach czy pływając po jeziorach.

Część dzieci pozostanie w domach, bawiąc się w mieszkaniu bądź na podwórku. Bez względu na miejsce pobytu w czasie wakacji, obowiązują nas pewne reguły. Należy pamiętać, że wakacyjna beztroska i przygoda nie zwalnia nas z obowiązku dbania o swoje i innych bezpieczeństwo. Na początek wspólnie z dziećmi zostały omówione najważniejsze zasady, których przestrzeganie chroni przed niebezpiecznymi sytuacjami w czasie wakacji. Następnie zaangażowano uczestników do wykonania różnorodnych zadań związanych z tematem, m.in. rozszyfrowanie, o czym informują przedstawione im znaki drogowe oraz ilustracje, rozwiązanie rebusu związanego z bezpieczeństwem oraz quizu „Prawda czy fałsz?”. Dzieci chętnie wskazywały na mapach Polski oraz świata, w jakie rejony wyjadą w czasie tegorocznych wakacji, ale także skąd przyjechały na lato do Stalowej Woli. Zwieńczeniem zajęć było wykonanie pracy zatytułowanej „Wakacje z książką”.

W drugim dniu zajęć dzieci poznały Alicję - bohaterkę powieści Lewisa Carrolla „Alicja w Krainie Czarów". Na początek grupa wysłuchała fragmentu audiobooka o przygodach Alicji w wykonaniu Joanny Pach-Żbikowskiej a następnie wspólnie omówiliśmy fabułę powieści oraz scharakteryzowaliśmy główną bohaterkę. Kolejnym etapem zajęć było projektowanie i wykonywanie zaproszeń do wspólnej zabawy z Alicją. Na zakończenie dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych.

4 lipca dzieciom zostały przedstawione sylwetki dwóch bohaterów powieści Lewisa Carrolla „Alicja w Krainie Czarów”, tj. Białego Królika oraz Marcowego Zająca. Podczas zajęć grupa wykonywała kolorowe opaski na głowę w kształcie króliczych uszu. Dopełnieniem opasek było pomalowanie twarzy dzieci na wzór pyszczka królika. Tak gotowe króliczki wzięły ochoczo udział w zabawie zatytułowanej „Przyczep ogon Białemu Królikowi”. W kolejnej części zajęć powstały kolorowe zające z rolek po papierze toaletowym.

Kolejne zajęcia w ramach „Lata w bibliotece 2019” w głównej siedzibie już w następnym tygodniu. Przypominamy również, iż zajęcia wakacyjne w Filii nr 1 przy ul. Staszica 14, rozpoczynają się 9 lipca w godz. 11:00-13:00.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.