obecnie
16° C
jutro
20° C

Czy korzystasz z 500 plus?


Ostatnio na forum

 • Czy marzy Ci się bajeczna ...
  79 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Przygody w innych krajach
  68 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Wycieczka do Turcji :)
  77 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • "Kiedy opadły maski" książ...
  85 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Fenomen Jarosława Kaczyńsk...
  6465 wyświetleń
  13 odpowiedzi
 • Konferencje śmiesznej opoz...
  1078 wyświetleń
  10 odpowiedzi
 • Przeciwnicy Przepuszczania...
  3820 wyświetleń
  7 odpowiedzi
Przejdź do forum

Bal u Kapelusznika

5 sierpnia 2019 08:02, autor: MBP
Za nami kolejny tydzień „Lata w Bibliotece”. Podczas zajęć w głównej siedzibie MBP dzieciaki projektowały m.in. kapelusze.

30 lipca aby przekonać się o tym, jak prowadzi się pracownię kapeluszy uczestnicy zajęć wcielili się w projektantów i wytwórców fantazyjnych nakryć głowy.

Z kolorowych tekturowych kartek wycinali swoje zaprojektowane kapelusze, które następnie ozdabiali papierami kolorowymi i bibułą. Swoje gotowe nakrycia głowy przyozdabiali robionymi z bibuły kwiatkami i kokardami, cekinami i koralikami. Powstały kolorowe, fantazyjne kapelusze, które uczestnicy zajęć ubrali na wakacyjny bal u Kapelusznika.

A bal odbył się dzień później. Spotkanie w MBP upłynęło na zabawach tanecznych i muzycznych wygibasach przy dźwiękach muzyki. Po przygotowaniu kapeluszy dzieci brały udział w różnych konkurencjach. Wszyscy świetnie bawili się przy tańcach na gazetach, balonowej zabawie oraz grze „Gorące krzesła”. Ponadto, w przerwie między rozgrywkami uczestnicy mieli okazję wykazać się sprytem i spostrzegawczością przy układaniu puzzli na czas.

1 sierpnia zaprosiliśmy młodych mieszkańców Stalowej Woli na odwiedziny na herbatce u Kapelusznika. „Nawet uczta po królewsku straci ze swej wspaniałości, gdy przy stole siedzi dzikus, co nie uczył się grzeczności”. Od takiego wiersza zaczęło się nasze czwartkowe spotkanie, podczas którego dzieci poznały złote zasady zachowania się przy stole. Zajęcia urozmaicone zostały przez różnego rodzaju zabawy i gry o jedzeniu. Był to jedynie wstęp do głównego tematu zajęć, którym było tworzenie ekologicznej zastawy stołowej. Najpierw powstały przepiękne kolorowe obrusy i serwetki. Następnie dzieci zaprojektowały własne komplety sztućców, szklanki, filiżanki oraz talerze. Wszystko powstało z materiałów ekologicznych: papierowych talerzyków, kubeczków po jogurtach…

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.