obecnie
5° C
jutro
6° C
djkubus
Czy uważasz, że w Stalowej Woli jest problem smogu?


Ostatnio na forum

 • Czy marzy Ci się bajeczna ...
  1971 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Wyższa Szkoła Administracj...
  327 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • Wybory 3019
  2316 wyświetleń
  8 odpowiedzi
 • Nowy 2020 rok za pasem.
  126 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • 13 grudnia 1981 - tak było
  129 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Tłumaczenia na język obcy
  162 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Gdzie teraz kostium kąpielowy?
  171 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Bal u Kapelusznika

5 sierpnia 2019 08:02, autor: MBP
Za nami kolejny tydzień „Lata w Bibliotece”. Podczas zajęć w głównej siedzibie MBP dzieciaki projektowały m.in. kapelusze.

30 lipca aby przekonać się o tym, jak prowadzi się pracownię kapeluszy uczestnicy zajęć wcielili się w projektantów i wytwórców fantazyjnych nakryć głowy.

Z kolorowych tekturowych kartek wycinali swoje zaprojektowane kapelusze, które następnie ozdabiali papierami kolorowymi i bibułą. Swoje gotowe nakrycia głowy przyozdabiali robionymi z bibuły kwiatkami i kokardami, cekinami i koralikami. Powstały kolorowe, fantazyjne kapelusze, które uczestnicy zajęć ubrali na wakacyjny bal u Kapelusznika.

A bal odbył się dzień później. Spotkanie w MBP upłynęło na zabawach tanecznych i muzycznych wygibasach przy dźwiękach muzyki. Po przygotowaniu kapeluszy dzieci brały udział w różnych konkurencjach. Wszyscy świetnie bawili się przy tańcach na gazetach, balonowej zabawie oraz grze „Gorące krzesła”. Ponadto, w przerwie między rozgrywkami uczestnicy mieli okazję wykazać się sprytem i spostrzegawczością przy układaniu puzzli na czas.

1 sierpnia zaprosiliśmy młodych mieszkańców Stalowej Woli na odwiedziny na herbatce u Kapelusznika. „Nawet uczta po królewsku straci ze swej wspaniałości, gdy przy stole siedzi dzikus, co nie uczył się grzeczności”. Od takiego wiersza zaczęło się nasze czwartkowe spotkanie, podczas którego dzieci poznały złote zasady zachowania się przy stole. Zajęcia urozmaicone zostały przez różnego rodzaju zabawy i gry o jedzeniu. Był to jedynie wstęp do głównego tematu zajęć, którym było tworzenie ekologicznej zastawy stołowej. Najpierw powstały przepiękne kolorowe obrusy i serwetki. Następnie dzieci zaprojektowały własne komplety sztućców, szklanki, filiżanki oraz talerze. Wszystko powstało z materiałów ekologicznych: papierowych talerzyków, kubeczków po jogurtach…

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.