obecnie
4° C
jutro
4° C
djkubus
Czy uważasz, że w Stalowej Woli jest problem smogu?


Ostatnio na forum

 • Pelvic laxative land anus ...
  12 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Wyższa Szkoła Administracj...
  134 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Wybory 3019
  2145 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Uwaga! Uwaga!
  2558 wyświetleń
  14 odpowiedzi
 • Lokal na wesele.
  2845 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Czy marzy Ci się bajeczna ...
  1827 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • Klasy mundurowe w Stalowej...
  7533 wyświetleń
  20 odpowiedzi
Przejdź do forum

Ważył o 30 ton za dużo oraz był za długi i szeroki.

9 sierpnia 2019 21:55, autor: zomo
Wążył 30 ton za dużo, nie wspominając o tym, że był za długi, za wysoki oraz za szeroki, a pilot nadzorujący przejazd ładunku nie posiadła odpowiedniego szkolenia – oto wynik kontroli zespołu pojazdu przeprowadzonej przez podkarpackich Inspektorów Transportu Drogowego w Stalowej Woli, która zakończyła się zakazem dalszej jazdy do momentu uzyskania stosownego zezwolenia kategorii VII oraz wszczęciem postępowań administracyjnych wobec przewoźnika oraz załadowcy.

W poniedziałek 29 lipca b.r., podczas patrolowania ulic Stalowej Woli inspektów z WITD w Rzeszowie przykuł uwagę jedne z zespół pojazdów a dokładnie jego ładunek. Już na pierwszych rzut oka przeważna spycharka gąsienicowa nie należała do tych „lekkich”. W celu rozwiania wątpliwości co do normatywności transportowanego ładunku, inspektorzy skierowali zespołu pojazdów na miejsce przystosowane do weryfikacji masy pojazdów i przystąpili do procedury ważenia pojazdów. Przewidywania inspektorów okazały się słuszne, ponieważ zespół pojazdów ważył 71,5 t - czyli przekroczył dopuszczalny parametr o 31,5 t, co stanowiło przekroczenie o 78,75% dopuszczalnej masy całkowitej zespołu pojazdów. Jak się później okazało, nie był to jedyny parametr, którego przekroczenie ujawnili podkarpaccy inspektorzy ITD. Kontrolujący stwierdzili również, że 1, 4 oraz 5 oś wielokrotna naczepy przekraczała dopuszczone 9 t. Ostatecznie zostało stwierdzone również, że zespół pojazdów jest za wysoki o 30 cm, za szeroki o 53 cm oraz za długi 38 cm w odniesieni do wymaganych norm.

Stwierdzone nieprawidłowości zostały zakwalifikowane jako przejazd po drogach publicznych pojazdem nienormatywnym bez zezwolenia kategorii VII, co skutkowało wszczęciem wobec przewoźnika oraz załadowcy postępowań administracyjnych oraz wstrzymaniem przewozu drogowego do momentu uzyskania stosownego zezwolenia.

Źródło: ITD

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.