1577 wyświetleń
    2 odpowiedzi

Błękitni Stargard lepsi od Stali

21 sierpnia 2019 20:02, autor: stal1938.pl

W 5. kolejce II ligi Stal Stalowa Wola zmierzyła się z Błękitnymi Stargard. Zielono-czarni to spotkanie przegrali 0:1. „Stalówka” w tym meczu nie wykorzystała rzutu karnego.

Piłkarze Stali Stalowa Wola w tym spotkaniu walczyli o pierwsze zwycięstwo w tym sezonie II-ligowych rozgrywek. Niestety od 16. minuty zielono-czarni przegrywali 0:1. Naszego bramkarza pokonał Wojciech Fadecki. Od razu po stracie gola do wyrównania starał się doprowadzić Łukasz Zjawiński, lecz dobrze interweniował Mariusz Rzepecki.

W kolejnych minutach piłkarze Stali dalej szukali okazji na gola. Uderzenia na bramkę gości oddali Michał Płonka czy Łukasz Zjawiński. To jednak Błękitni w 34. minucie blisko byli podwyższenia prowadzenia. Po strzale Piotra Kurbiela piłka na szczęście trafiła w słupek bramki strzeżonej przez Krystiana Kalinowskiego.

Jak nie idzie, to nie idzie – mogli westchnąć nasi zawodnicy już w doliczonym czasie gry. Michał Fidziukiewicz, który na boisku pojawił się w 44. minucie, wywalczył rzut karny. Do piłki podszedł Michał Mistrzyk, a jego uderzenie z 11 metrów obronił Mariusz Rzepecki. Po dobitce piłka również nie znalazła drogi do bramki Błękitnych. Na pierwszą połowę goście zeszli do szatni prowadząc 1:0.

Druga część meczu mogła dla naszego zespołu rozpocząć się znakomicie. W 50. minucie znów jednak w naszym zespole zawiodła skuteczność. Michał Fidziukiewicz trafił piłką w słupek… Rzepecki, który obronił strzał z rzutu karnego, w 57. minucie z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. W jego miejsce pojawił się Konrad Skuza, lecz zielono-czarni w dalszym ciągu nie potrafili umieścić piłki w bramce gości.

Ostatecznie do końca spotkania utrzymał się wynik z pierwszej części meczu, chociaż – zwłaszcza w końcówce – oba zespoły miały swoje okazje na gola. Tę dla Stali zmarnował Piotr Mroziński. Zielono-czarni tym samym musieli przełknąć gorycz porażki, a mecz kończyli w dziesiątkę po tym, jak po dwóch żółtych kartkach boisko opuścić musiał Michał Płonka.

O punkty znów będziemy walczyć w następnej kolejce, w której zmierzymy się na wyjeździe z Olimpią Elbląg.

Stal Stalowa Wola – Błękitni Stargard 0:1 (0:1)

0:1 – Wojciech Fadecki 16′

W 45. minucie Michał Mistrzyk nie wykorzystał rzutu karnego – Mariusz Rzepecki obronił

Składy:

Stal Stalowa Wola: Krystian Kalinowski – Adam Waszkiewicz (70′ Bartosz Sobotka), Szymon Jarosz, Piotr Mroziński, Michał Mistrzyk – Filip Wójcik (44′ Michał Fidziukiewicz), Łukasz Pietras, Przemysław Stelmach (46′ Szymon Jopek), Robert Dadok – Michał Płonka – Łukasz Zjawiński.

Błękitni Stargard: Mariusz Rzepecki (57′ Konrad Skuza) – Wojciech Błyszko, Oskar Nowak, Piotr Kurbiel (69′ Michał Cywiński), Filip Karmański, Krystian Sanocki, Wojciech Fadecki, Paweł Łysiak (89′ Paweł Bednarski), Jakub Szrek, Patryk Paczuk (77′ Karol Jabłoński), Jakub Ostrowski.

Żółte kartki: Szymon Jopek, Michał Płonka.

Czerwona kartka: Michał Płonka (88′ – po drugiej żółtej).

Sędzia: Karol Iwanowicz (Lublin).