590 wyświetleń

Grupy młodzieżowe – wyniki (27-28.08.2019)

29 sierpnia 2019 18:02, autor: stal1938.pl

Kolejne spotkania ligowe rozegrały nasze grupy młodzieżowe.
Stal II Stalowa Wola w 5. kolejce IV ligi wyjechała do Wiązownicy na spotkanie z tamtejszym KS-em i niestety uległa rywalowi 2:3. Wynik można uznać za niespodziankę, gdyż rezerwy wzmocnione zawodnikami pierwszego zespołu powinny sięgnąć po zwycięstwo.

Już od początku spotkania zarysowała się przewaga Stali. W 7. minucie piłka po strzale Michała Mistrzyka trafiła w poprzeczkę, a chwile później Łukasz Zjawiński posłał w dogodnej sytuacji futbolówkę obok słupka. W 19. minucie wynik spotkania wreszcie został otwarty. Patryk Kuchyt z pomocą jednego z obrońców gospodarzy umieścił piłkę w siatce KS-u. Skromnego prowadzenia nie udało się jednak dowieźć do przerwy i w 37. minucie po indywidualnej akcji Karol Karólak doprowadził do remisu. Po zmianie stron to znów Stal wyszła na prowadzenie po celnym strzale Szymona Jarosza z rzutu karnego, jednak w 67. minucie wynik ponownie był remisowy, a na listę strzelców wpisał się Kacper Rop. W końcowych minutach gospodarze postawili wszystko na jedną kartę i w 86. minucie mogli cieszyć się z trzeciej bramki autorstwa Karólaka, a po końcowym gwizdku sędziego ze zwycięstwa.

W niedzielę (01.09) o godzinie 11 rezerwy Stali na boisku Sanu Rozwadów rozegrają swój kolejny mecz, a ich rywalem będzie Ekoball Sanok.

KS Wiązownica- Stal II Stalowa Wola 3:2 (1:1)
Królak 37, 85, Rop 67 – Kuchyt 19, Jarosz 56 (k)

Siudak – Stępniowski, Szifer, Jarosz, Mistrzyk (46. Czerepak) – Stelmach, Kuchyt, Matur, Ciepiela żk – Zjawiński (46. Myszka), Piotrowski

Wyniki/tabela

O niezbyt miłą niespodziankę „postarali się” juniorzy starsi przegrywając w Racławicach z rówieśnikami z Niska 2:3. Dla Sokoła są to pierwsze punkty zdobyte w rozgrywkach. Stal z dorobkiem 4 „oczek” zajmuje w tabeli czwarte miejsce.

W kolejnym spotkaniu juniorzy starsi w sobotę 31.08 o godzinie 11 zagrają z Siarką Tarnobrzeg.

Sokół Nisko – Stal Stalowa Wola PSA 3:2 (1:1)
Łyko 40, Wojtas 47, Warchoł 51 – Buczek 2, 76

K.Moskal – Buczek, Kaleta, Gnatek, Boska, Lebioda, F.Moskal, D.Maślach (74. Piechniak), Rainer, Białas (59. Mazurek), Tłuczek

Wyniki/Tabela

Z Siarką Tarnobrzeg spotkali się juniorzy młodsi i niestety ulegli lokalnemu rywalowi aż 0:4. Podopiecznym Sławomira Adamusa jak dotąd nie udało się zdobyć punktów w rozgrywkach, a najbliższa ku temu okazja nadarzy się w sobotę w Krośnie, w konfrontacji z Karpatami.

Siarka Tarnobrzeg – Stal Stalowa Wola PSA 4:0 (1:0)
Kosior 30, 58, Sus 65, Gurdak 89

Koluch (70. Kiszka) – Pawłowski, Krajanowski, Studnicki (78. Wołoszyn), Samołyk, Maj, Ziólkowski, Watras (72. Bielecki), Naslyan (62. Piech), Fedejko, Wojtusik

Z okazałego zwycięstwa mogli natomiast cieszyć się trampkarze starsi. Podopieczni Andrzeja Kasiaka nie dali żadnych szans Ziomkom z Rzeszowa pokonując ich aż 6:1. Strzelanie rozpoczął w 6. minucie Dawid Andrzejewski, kolejne dwie bramki „dołożył” Paweł Potocki i po 18 minutach Stal prowadziła już 3:0. W 32. minucie bramkarza gości pokonał Gabriel Drozd, a wynik pierwszej połowy ustalił celną główką Jakub Bulec. Po przerwie młodzi zawodnicy odczuwający ponad 30 stopniowy upał zwolnili tempo i jedyną bramkę w tej części gry strzelił dla Stali Adrian Sajdak.

Trampkarze starsi po trzech kolejkach z dorobkiem 7 punktów zajmują 2 pozycję. W sobotę w kolejnym spotkaniu o punkty powalczą w Krośnie.

Stal Stalowa Wola PSA – Ziomki Rzeszów 6:1 (5:0)
Andrzejewski 5, Potocki 13,18, Drozd 32, Bulec 35, Sajdak 47 – Kowalski 55

Olko – Stępak, Sroczyński, Bulec, Scilanga, Mścisz, Wraga, Pioterczak, Sajdak, Andrzejewski, Baziński

Nie zwalniają tempa trampkarze młodsi. Podopieczni Michała Czubata i Krzysztofa Kidy pokonali Beniaminka Krosno 3:2. Po szybkiej stracie bramki nasi chłopcy ruszyli do ataku i w ciągu 2 minut za sprawą Bartosza Pioterczaka oraz Cypriana Pchełki strzelili dwie bramki i na przerwę schodzili prowadząc 2:1. Po zmianie stron rywal szybko wyrównał straty, ale znów z bardzo dobrej strony pokazał się Cyprian Pchełka, który strzelając trzecią bramkę dla swojej drużyny po końcowym gwizdku sędziego mógł razem z kolegami cieszyć się z kolejnego zwycięstwa.

Nasi trampkarze liderują w rozgrywkach mając na swoim koncie po 3 meczach 9 punktów. Kolejnym przeciwnikiem będzie również niepokonana Stal Rzeszów, a mecz odbędzie się w niedzielę o godz. 14:00 w Rzeszowie.

Stal Stalowa Wola PSA – Beniaminek Profbud Krosno 3:2 (2:1)