obecnie
0° C
jutro
3° C
djkubus
Czy uważasz, że w Stalowej Woli jest problem smogu?


Ostatnio na forum

 • Prix Cialis One Day StevEryday
  8 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Levitra Bayer Prospecto Le...
  7 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Którą pizzerie polecacie w...
  6747 wyświetleń
  10 odpowiedzi
 • Huawei p30, warto ?
  2324 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Najlpeszy odkurzacz pionowy
  165 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Przeciwnicy Przepuszczania...
  5705 wyświetleń
  11 odpowiedzi
 • Czy tylko Ja nie lubię świąt?
  204 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” poszerzyło swoją ofertę o nowocz...

11 września 2019 02:00, autor: powiat-nisko.pl
4 września 2019 r. w siedzibie Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” w sali widowiskowej odbyło się uroczyste otwarcie kina. W uroczystości udział wzięli m.in. przedstawiciele władz samorządowych Gminy i Miasta Nisko: Burmistrz Waldemar Ślusarczyk oraz Przewodniczący Rady Marcin Folta. Władze Powiatu Niżańskiego reprezentował Starosta Niżański Robert Bednarz, Wicestarosta Adam Mach oraz Przewodniczący Rady Sylwester Daśko. Swoją obecnością uroczystości zaszczycili także Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Warchoł, a także liczni przedstawiciele samorządu Gminy i Miasta Nisko, przedstawiciele wojska, policji, straży pożarnej i innych lokalnych instytucji, oraz zaproszeni goście.

Uroczystość obfitowała w okoliczne przemówienia pełne słów podziękowań i uznania dla Pani Dyrektor Alicji Sochackiej oraz całej kadry NCK „Sokół” zaangażowanej w tą inicjatywę. Całość wydarzenia uświetniły także liczne występy artystyczne. Natomiast kulminacyjnym punktem uroczystości było przecięcie wstęgi przez zaproszonych gości oraz władz Gminy i Miasta Nisko.

Po oficjalnej części dokonano prezentacji możliwości nowo zakupionego sprzętu, do której wprowadzeniem był film dokumentalny pt. „Niżańskiego kina czar” w reżyserii Marcina Walko. Dokument opierał się na materiale archiwalnym reżysera, a także aktualnych wywiadach z mieszkańcami Niska, którzy wspominali „kolejki” i dobre filmy z czasów świetności kina „Sokół” w latach 70 i 80. Po tejże projekcji, o jakości projektora SONY 4 K wypowiedział się ekspert Sony p. Zbigniew Komorowski, a jego słowa potwierdziły trailery filmów „Samsara” i „Piłsudski”.

Kino w Nisku zostało uruchomione dzięki dofinansowaniu na zakup projektora cyfrowego z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przy wkładzie własnym Gminy i Miasta Nisko. Regularne projekcje rozpoczęły się 6 września br., a seanse wyświetlane są w środy, piątki, soboty i niedziele.

Starosta Niżański Robert Bednarz podziękował władzom gminy oraz NCK „Sokół” składając na ręce Pani Dyrektor pamiątkowe trofeum. Ponadto wyraził słowa uznania wobec osób zaangażowanych w otwarcie kina w Nisku: - Żywię głębokie przekonanie, że poszerzenie, i tak bogatego już wachlarza atrakcji oferowanych przez NCK „Sokół”, o nowoczesne kino, spełniające wymagania nowoczesnej projekcji utworów kinematograficznych, w sposób znaczący spowoduje wzrost zadowolenia mieszkańców Niska z działalności tej instytucji kultury - podkreślił Starosta.

Zdjęcie: NCK „Sokół” w Nisku


Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.