• Montaż bram
    533 wyświetleń

Derby Podkarpacia dla Stali Rzeszów

14 września 2019 18:02, autor: stal1938.pl

W meczu 9. kolejki II ligi Stal Stalowa Wola zmierzyła się ze Stalą Rzeszów. Derby Podkarpacia zakończyły się zwycięstwem drużyny z Rzeszowa.

Stal Rzeszów, mimo iż jest beniaminkiem, znakomicie weszła w II-ligowy sezon i do meczu z zielono-czarnymi przystępowała jako wicelider tabeli.

Od pierwszych minut obie drużyny szukały do pokonania bramkarza przeciwnika. Z naszej strony uderzenie oddał Robert Dadok, lecz nie zdołał umieścić piłki w siatce rzeszowian. Ten strzał dał sygnał do ataku zielono-czarnych, lecz nie przyniosło to zmiany wyniku potyczki. Gospodarze swoją okazję mieli po około dwudziestu minutach gry. Na szczęście niecelnie strzelał jednak Artur Pląskowski. Na akcję gospodarzy odpowiedzieliśmy niecelnym uderzeniem Piotra Mrozińskiego.

Kolejne minuty tego meczu były wyrównane, ale niestety jeszcze przed przerwą gospodarze objęli prowadzenie. W 37. minucie na uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Piotr Głowacki. Po rykoszecie piłka wpadła do naszej bramki.

Piłkarze Stali Rzeszów tak, jak dobrze zakończyli pierwszą połowę, tak i dobrze rozpoczęli drugą. W 48. minucie strzegącego bramki zielono-czarnych Łukasza Konefała pokonał Łukasz Mozler. Gospodarze objęli prowadzenie 2:0.

W dalszej części meczu szkoleniowiec „Stalówki” dokonywał zmian w drużynie zielono-czarnych chcąc wpłynąć na wynik spotkania. W końcu, w 82. minucie, udało nam się pokonać Wiktora Kaczorowskiego. Nasz kapitan, Bartosz Sobotka, świetnie przymierzył z rzutu wolnego i strzelił gola dla zielono-czarnych. Na doprowadzenie do remisu zabrakło nam już jednak czasu.

W Derbach Podkarpacia Stal Stalowa Wola przegrała 1:2 w Rzeszowie ze swoją imienniczką. Punktów przyjdzie nam szukać w kolejnym spotkaniu. Na wyjeździe zmierzymy się z Legionovią Legionowo.

Stal Rzeszów – Stal Stalowa Wola 2:1 (1:0)

1:0 – Piotr Głowacki 37′

2:0 – Łukasz Mozler 48′

2:1 – Bartosz Sobotka 82′

Składy:

Stal Rzeszów: Wiktor Kaczorowski – Sławomir Szeliga, Damian Kostkowski, Błażej Cyfert, Dominik Chromiński (71′ Michał Nawrot), Łukasz Mozler (79′ Wojciech Reiman), Błażej Szczepanek (89′ Patryk Plewka), Grzegorz Goncerz (71′ Damian Michalik), Damian Sierant, Piotr Głowacki, Artur Pląskowski.

Stal Stalowa Wola: Łukasz Konefał – Adam Waszkiewicz, Szymon Jarosz, Krzysztof Kiercz, Bartosz Sobotka, Piotr Witasik – Bartłomiej Ciepiela (59′ Michał Mistrzyk), Szymon Jopek (53′ Łukasz Pietras), Piotr Mroziński, Robert Dadok (61′ Michał Fidziukiewicz) – Łukasz Zjawiński (68′ Rafał Michalik).

Żółte kartki: Szymon Jopek, Szymon Jarosz.

Sędzia: Rafał Rokosz (Katowice).