obecnie
11° C
jutro
16° C
 djkubus
Czy korzystasz z 500 plus?


Ostatnio na forum

 • Feministki i lewaczki.
  1410 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • Wycieczka do Turcji :)
  785 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • AND Computers czy Komputronik?
  5369 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Prezent na Wielkanoc
  2371 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Telepizza - Stalowa Wola.
  3254 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Wybór telewizora
  1391 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Stalówkę ogarnęła nowa moda.
  4878 wyświetleń
  2 odpowiedzi
Przejdź do forum

Biblioteka doceniona w Polsce

16 września 2019 14:03, autor: MBP
Stalowowolska biblioteka została uhonorowana I miejscem w ogólnopolskim konkursie „Tydzień Bibliotek 2019” pod hasłem „#BIBLIOTEKA” zorganizowanym przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Okolicznościowy dyplom został wręczony podczas inauguracji XII Forum Młodych Bibliotekarzy w dniu 12 września w Collegium Minus Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Nagrodą dla biblioteki był zestaw książek: dla dzieci, dorosłych oraz popularnonaukowych, które są już dostępne dla stalowowolskich czytelników. Laur dla naszej biblioteki za akcję „Pamiętamy o tradycji, działamy nowocześnie” z rąk przewodniczącej SBP Joanny Pasztaleniec – Jarzyńskiej odebrała Beata Życzyńska – kierownik Działu Promocji i Nowych Technik Bibliotecznych MBP. – Była to impreza biblioteczna, zorganizowana na początku maja, na którą MBP zaprosiła mieszkańców naszego miasta, a szczególnie przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. We wszystkich placówkach odbywały się atrakcyjne zajęcia. Były warsztaty tworzenia zakładek do książek, zabawy detektywistyczne, wykonywanie przestrzennego hasła - #biblioteka, profesjonalna fotobudka, w której czytelnicy mogli zrobić sobie zdjęcie z książką, warsztaty czerpania papieru, wypożyczalnia pod chmurką, pokazaliśmy bibliotekę od kuchni oraz zaproponowaliśmy dwie wystawy „Ubrani w książkę”, „Sowa niejedno ma imię...” – mówi Beata Życzyńska ze stalowowolskiej MBP.

Stalowowolska MBP za swoją działalność i organizowane imprezy dla czytelników została uhonorowana w ostatnim czasie już po raz kolejny. W 2018 roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w Warszawie doceniło przygotowany przez MBP „Piknik z biblioteką”(I miejsce), w 2017 nagroda do Stalowej Woli spłynęła za imprezę „Obywatelko/Obywatelu – witamy w PRL-u”(II miejsce) w ramach „Nocy Bibliotek”, z kolei w 2016 za „Literacki flash mob” (II miejsce). Książnica ze Stalowej Woli otrzymała również wyróżnienia we wspomnianym konkursie SBP w 2009 r. i 2006 r.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.