obecnie
11° C
jutro
16° C
 djkubus
Czy korzystasz z 500 plus?


Ostatnio na forum

 • Feministki i lewaczki.
  1410 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • Wycieczka do Turcji :)
  785 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • AND Computers czy Komputronik?
  5369 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Prezent na Wielkanoc
  2371 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Telepizza - Stalowa Wola.
  3254 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Wybór telewizora
  1391 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Stalówkę ogarnęła nowa moda.
  4878 wyświetleń
  2 odpowiedzi
Przejdź do forum

Hubertus Nadsański 2019

3 października 2019 14:00, autor: powiat-nisko.pl
W dniu 29 września br. w Żabnie, w Gminie Radomyśl nad Sanem, odbyła się po raz czwarty już, impreza pod nazwą „Hubertus Nadsański 2019”, którą zorganizował Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Tarnobrzegu i Wójt Gminy Radomyśl nad Sanem. „Hubertus” to święto myśliwych, leśników i jeźdźców, organizowane przez jeźdźców na zakończenie sezonu, a przez myśliwych na rozpoczęcie polowania jesienno-zimowego.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia w Radomyślu nad Sanem. Następnie nastąpiło wręczenie odznaczeń i wyróżnień dla osób zasłużonych dla łowiectwa Okręgu PZŁ w Tarnobrzegu.

Jak co roku, zgodnie z tradycją, odbyła się gonitwa za tzw. lisem – jeźdźcem z ogonem przypiętym do lewego ramienia. Ten, komu uda się go zerwać, wygrywa, ma prawo wykonać rundę honorową wokół miejsca pogoni i za rok sam ucieka, jako lis. W pościgu wzięło udział blisko ponad 30 jeźdźców.

Podczas uroczystości odbył się również pokaz grupy rekonstrukcji kawalerii – przygotowany przez 24 Pułk Ułanów z Kraśnika „Kowale z Borowa”.

W obchodach święta wzięli udział: Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber, Starosta Niżański Robert Bednarz i Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko..

Dzięki pięknej słonecznej pogodzie impreza była niezwykle udana. Organizatorzy zapewnili moc atrakcji dla wszystkich uczestników, m.in: wystawę przyrodniczo – łowiecką, prezentację pocztów sztandarowych Kół Łowieckich, występy wokalne, taneczne i spektakle, pokazy psów myśliwskich i pokazy sokolnicze. Na gości czekały stragany z olbrzymim wyborem dań z dziczyzny i słodkich wypieków, ubrań z futer oraz wyposażenia dla myśliwych. Nie zapomnieli również o dzieciach, dla których zorganizowany został konkurs plastyczny, w którym można było wygrać rower, konkurs wiedzy przyrodniczej oraz malowanie twarzy, zjeżdżalnie, gry i zabawy.
Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.