• Montaż bram
    511 wyświetleń

Koniec dobrej serii. Porażka w Polkowicach

12 października 2019 20:02, autor: stal1938.pl

W 13. kolejce II ligi Stal Stalowa Wola zmierzyła się z Górnikiem Polkowice. Zielono-czarni ten mecz przegrali 0:3.

Przed tym spotkaniem beniaminek II ligi od naszego zespołu w tabeli miał jeden punkt więcej. „Stalówka” w Polkowicach chciała podtrzymać serię meczów bez porażki, ale niestety nasi zawodnicy po ostatnim gwizdku sędziego musieli uznać wyższość Górnika.

Już pierwsza połowa nie potoczyła się po myśli Stali. Gospodarze po tej części gry prowadzili bowiem 2:0. Najpierw w 19. minucie Krystiana Kalinowskiego pokonał Mariusz Szuszkiewicz, a w 31. minucie prowadzenie Górnika podwyższył Kamil Wacławczyk.

Na drugą połowę Stal wyszła z dwoma zmianami w składzie. Już chwilę po wznowieniu gry stworzyliśmy sobie dobrą okazję, lecz zabrakło celnego uderzenia na bramkę polkowiczan. Niestety, ale kilka minut później to jednak Górnik strzeli kolejnego gola. W 54. minucie piłkę w naszej bramce umieścił Michał Bednarski.

To był już ostatni gol w tym spotkaniu. Nasza drużyna w dalekich Polkowicach zaliczyła bolesną wpadkę i po dobrej serii czterech meczów bez porażki musimy teraz przełknąć gorycz przegranej. Już za tydzień kolejne spotkanie ligowe, w którym na wyjeździe zmierzymy się z Elaną Toruń.

Górnik Polkowice – Stal Stalowa Wola 3:0 (2:0)

1:0 – Mariusz Szuszkiewicz 19′

2:0 – Kamil Wacławczyk 31′

3:0 – Michał Bednarski 54′

Składy:

Górnik Polkowice: Jakub Kopaniecki – Marek Opałacz, Piotr Azikiewicz, Mariusz Szuszkiewicz (57′ Karol Fryzowicz), Maciej Kowalski-Haberek, Filip Baranowski (83′ Kacper Osiadły), Maciej Bancewicz, Dominik Radziemski, Kamil Wacławczyk (71′ Martins Ekwueme), Michał Bednarski (68′ Eryk Sobków), Patryk Mucha.

Stal Stalowa Wola: Krystian Kalinowski – Adam Waszkiewicz (69′ Rafał Michalik), Szymon Jarosz, Krzysztof Kiercz, Bartosz Sobotka, Piotr Witasik – Bartłomiej Ciepiela (46′ Michał Fidziukiewicz), Łukasz Pietras (46′ Przemysław Stelmach), Piotr Mroziński, Robert Dadok (69′ Kacper Śpiewak) – Łukasz Zjawiński.

Żółte kartki: Łukasz Pietras, Piotr Witasik, Robert Dadok, Szymon Jarosz.

Sędzia: Robert Marciniak (Kraków).