obecnie
0° C
jutro
2° C
djkubus
Czy uważasz, że w Stalowej Woli jest problem smogu?


Ostatnio na forum

 • Czy tylko Ja nie lubię świąt?
  226 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • UBywatele Stalowowolskie ...
  3214 wyświetleń
  17 odpowiedzi
 • Czy Stowarzyszenie Nasze M...
  2869 wyświetleń
  16 odpowiedzi
 • Siłownia Stalowa Wola.
  8975 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Którą pizzerie polecacie w...
  6768 wyświetleń
  10 odpowiedzi
 • Huawei p30, warto ?
  2344 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Najlpeszy odkurzacz pionowy
  185 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Zajączki oraz Jagódki i Poziomki na urodzinach

23 października 2019 12:38, autor: MBP

Kolejne 3 zajęcia – poświęcone urodzinom Kubusia Puchatka odbyły się w Bibliotece Głównej  MBP w ubiegłym tygodniu.

Mali goście - grupa Jagódki oraz Poziomki z Przedszkola nr 9 z chęcią przybyli na 93. urodziny Kubusia Puchatka. Na przedszkolaków czekała cała masa atrakcji i zabaw. Na przyjęciu urodzinowym nie mogło zabraknąć solenizanta.

Ku uciesze dzieci pojawił się Kubuś Puchatek we własnej osobie a także jego przyjaciele- brykający Tygrysek i różowiutki Prosiaczek. Przedszkolaki bez problemu poradzili się z rebusami i zadaniami sprawdzającymi ich wiedzę o mieszkańcach Stumilowego Lasu. "Miodowy quiz" przeprowadzony przez tygryska był okazją do przypomnienia najciekawszych momentów i przygód Kubusia Puchatka. Miś przygotował dla swoich gości grę w kalamburu pod hasłem: co może być koloru żółtego (jak futerko Kubusia)? Ponadto dzieci przyczepiały Kłapouchemu ogon, układamy Kubusiowe puzzle, tworzyły historyjkę obrazkową o urodzinach Puchatka oraz bawiły się w detektywa. Kubuś ukrył w swoich książkach różne zadania do wykonania oraz chciał sprawdzić spostrzegawczość i umiejętność wyszukiwania przy zadaniu z plakatami. Na koniec, by uwiecznić te radosne chwile, wszyscy mieli okazję zrobić sobie zdjęcie w fotoramkach przygotowanych specjalnie na ta okazję. Dodatkową atrakcją były misiowe i tygrysie opaski na głowę oraz maski : pszczółka i tygrys.

Dzień wcześniej gościliśmy grupę Zajączki z Przedszkola nr 10. Przedszkolaki bez problemu poradzili się z rebusami i zadaniami sprawdzającymi ich wiedzę o mieszkańcach Stumilowego Lasu. "Miodowy quiz" przeprowadzony przez tygryska był okazją do przypomnienia najciekawszych momentów i przygód Kubusia Puchatka. Miś przygotował dla swoich gości grę w kalamburu pod hasłem: co może być koloru żółtego (jak futerko Kubusia)? Ponadto dzieci układały Kubusiowe puzzle, tworzyły historyjkę obrazkową o urodzinach Puchatka oraz bawiły się w detektywa. Kubuś ukrył w swoich książkach różne zadania do wykonania oraz chciał sprawdzić spostrzegawczość i umiejętność wyszukiwania przy zadaniu z plakatami. Na koniec, by uwiecznić te radosne chwile, wszyscy mieli okazję zrobić sobie zdjęcie w fotoramkach przygotowanych specjalnie na tę okazję. Dodatkową atrakcją były misiowe i tygrysie opaski na głowę oraz maski : pszczółka i tygrys. Podsumowaniem zajęć było wykonywanie zakładek do książek w kształcie bohaterów bajki o Kubusiu Puchatku.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.