obecnie
2° C
jutro
2° C
djkubus
Czy uważasz, że w Stalowej Woli jest problem smogu?


Ostatnio na forum

 • Którą pizzerie polecacie w...
  6742 wyświetleń
  11 odpowiedzi
 • Ou Peut On Acheter Du Prop...
  6 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Generic Viagra Sildenafil ...
  7 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Huawei p30, warto ?
  2320 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Najlpeszy odkurzacz pionowy
  163 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Przeciwnicy Przepuszczania...
  5701 wyświetleń
  11 odpowiedzi
 • Czy tylko Ja nie lubię świąt?
  202 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Uczniowie wraz z rodzicami posprzątali stalowowolski świat

24 października 2019 11:42, autor: stalowawola.pl

Z innowatorskim pomysłem rodzinnego „sprzątania świata” do Urzędu Miasta w Stalowej Woli zwrócili się rodzice i uczniowie klasy 7B z PSP 11 w Stalowej Woli. Ponieważ młodzież uznała, że za „bałaganiarstwo” środowiska również odpowiedzialni są dorośli, którzy wyrzucają butelki, opakowania po papierosach, opony, dobrym rozwiązaniem byłoby sprzątanie wspólne z dorosłymi, czyli rodzicami.

Pomysł został przekuty w czyn i w sobotę 19 października 2019 r. młodzież wraz z rodzicami „posprzątała świat” na terenie miasta Stalowej Woli. Sprzątanie rozpoczęło się o godzinie 12. Wyjście w teren poprzedzone zostało krótką pogadanką, która miała na celu przybliżenie uczniom celu akcji, przypomnienie zasad segregowania odpadów oraz zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo w czasie sprzątania. Uczniowie dobrze przygotowani tzn. zaopatrzeni w worki, rękawice, odpowiedni strój i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem akcji, ruszyli w wyznaczone do sprzątania rejony. Młodzież wyruszyła z Placu Piłsudskiego kierując się w stronę stalowowolskiej Rupieciarni.

Akcję sprzątania świata bardzo wspierała zastępca prezydenta miasta Stalowej Woli Renata Knap, która również dołączyła do sprzątającej młodzieży. Zainteresowanie i zaangażowanie ze strony młodzieży i rodziców przerosły najśmielsze oczekiwania

Obok wydźwięku czysto ekologicznego była to lekcja wspólnej integracji oraz uświadomienie skali problemu jakim jest zaśmiecanie miasta, który istnieje na terenie Stalowej Woli.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.