obecnie
3° C
jutro
5° C
djkubus
Czy obawiasz się wirusa z Wuhan na podkarpaciu?


Ostatnio na forum

 • Good Plat gep
  3 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Honourable Put gep
  4 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Take Put gep
  7 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Nobility Position gep
  6 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Levitra Potenz Matprigma
  6 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Good Locality gep
  6 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Czy marzy Ci się bajeczna ...
  2901 wyświetleń
  5 odpowiedzi
Przejdź do forum

Wspólnie zazielenili miejską przestrzeń

29 października 2019 11:30, autor: stalowawola.pl

Drzewa i krzewy oczyszczają powietrze, zapewniają nam tlen i wpływają korzystanie na klimat. Są również domem dla wielu gatunków zwierząt. W związku z tym w sobotnie przedpołudnie w Stalowej Woli odbyła się akcja sadzenia drzew i krzewów, na którą zaprosił mieszkańców prezydent miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Akcja pod nazwą „Razem zazieleniajmy wspólną przestrzeń” odbyła się na podwórku międzyblokowym ulic Staszica, Narutowicza i Popiełuszki. Podwórko to w ostatnich miesiącach było poddane całkowitej rewitalizacji, powstały nowe parkingi, chodniki, ławki, teraz przyszedł czas na zieleń. Posadzono między innymi jabłonie i miłorzęby japońskie (Ginkgo Biloba).

W akcji wzięli udział mieszkańcy bloków, zastępca prezydenta miasta Stalowej Woli Renata Knap, a także radni Rady Miejskiej: Agata Krzek, Łukasz Durek, Mariusz Bajek oraz pracownicy Miejskiego Zakładu Budynków. W sadzeniu drzew pomagali specjaliści od zakładania zieleni miejskiej.

– Cieszę się, że udało nam się zorganizować tę akcję. To bardzo ważne, aby angażować mieszkańców w dbanie o wspólne podwórko. Dzisiaj zasadziliśmy kilka drzew i krzewów. Jestem pełna nadziei, że mieszkańcy okolicznych bloków będą o nie dbać i przede wszystkim podlewać, a roślinność będzie dawać cień w upalnie dni – mówi Renata Knap zastępca prezydenta miasta Stalowej Woli.

Celem przedsięwzięcia było zwiększenie zaangażowania mieszkańców w dbałość o wspólne podwórko. Akcja była również doskonałą okazją do integracji społecznej oraz pełniła rolę edukacyjną wśród dzieci i młodzieży. Po ciężkiej pracy, na każdego czekała ciepła kawa i herbata oraz coś słodkiego na regenerację.

Ważne, aby stalowowolanie otaczali opieką młode drzewka posadzone na terenach miejskich. Poszukajcie ich w najbliższej okolicy. Podlewajcie w czasie suszy, a jeśli zauważycie jakieś niepokojące oznaki zgłaszajcie do Urzędu Miasta, do pani Moniki Weryńskiej, tel. 15 643 34 76.

Zobacz wyszystkie zdjęcia
Komentarze czytelników (3)