obecnie
0° C
jutro
2° C
djkubus
Czy uważasz, że w Stalowej Woli jest problem smogu?


Ostatnio na forum

 • Propecia Wirksamkeit StevE...
  5 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Cheap Kamagra Usa Matprigma
  7 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Discovering Amoxil StevEryday
  9 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Kamagras Linea StevEryday
  9 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Cheap Doxycycline 180 100 ...
  14 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Przygody w innych krajach
  1612 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Mass note; governments amp...
  11 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

To była zabawa z Kubusiem!

30 października 2019 12:10, autor: MBP

Tradycyjnie w październiku w naszej bibliotece organizujemy urodziny Kubusia Puchatka. Postać niedźwiadka o bardzo małym rozumku, ale bardzo dobrym serduszku fascynuje nie tylko dzieci, ale także wielu dorosłych już od 93 lat.

23 października na zajęciach gościliśmy grupę zieloną z Przedszkola nr 12. Na przedszkolaków czekała cała masa atrakcji i zabaw. Przyjęcie urodzinowe nie mogłoby odbyć się bez solenizanta.

Ku uciesze dzieci pojawił się Kubuś Puchatek we własnej osobie a także jego przyjaciel- brykający Tygrysek. Przedszkolaki bez problemu poradzili się z rebusami i zadaniami sprawdzającymi ich wiedzę o mieszkańcach Stumilowego Lasu. "Miodowy quiz" przeprowadzony przez tygryska był okazją do przypomnienia najciekawszych momentów i przygód Kubusia Puchatka. Miś przygotował dla swoich gości grę w kalamburu pod hasłem: co może być koloru żółtego (jak futerko Kubusia)? Ponadto dzieci tworzyły historyjkę obrazkową o urodzinach Puchatka oraz bawiły się w detektywa. Kubuś ukrył w swoich książkach różne zadania do wykonania oraz chciał sprawdzić spostrzegawczość i umiejętność wyszukiwania przy zadaniu z plakatami. Na koniec, by uwiecznić te radosne chwile, wszyscy mieli okazję zrobić sobie zdjęcie w fotoramkach przygotowanych specjalnie na ta okazję. Dodatkową atrakcją były misiowe, tygrysie i królicze opaski na głowę oraz maski pszczółki i tygryska. Na koniec przedszkolaki wykonywały Kubusiowe zakładki do książek. Powstały przepiękne tygryski, króliczki, prosiaczki oraz osiołki.

Z kolei grupa żółta z Publicznego Przedszkola Nr 18 w Stalowej Woli przybyła do Miejskiej Biblioteki Publicznej na 93. urodziny Kubusia Puchatka 29 października. Do wspólnej zabawy zaprosili gości przyjaciele solenizanta, tj. Prosiaczek oraz Tygrysek. Na początek zajęć dzieci rozwiązywały quiz wiedzy o Stumilowym Lesie oraz układały historyjkę obrazkową zatytułowaną "Co tu się wydarzyło?". W kolejnej części spotkania przedszkolaki bawiły się w detektywów, odszukując książeczki i ukryte w nich zadania do wykonania. Nasi goście ochoczo brali udział w kalamburach oraz w zabawie "Przyczep ogon Kłapouchemu". Na zakończenie zajęć dzieci pozowały do "Kubusiowej fotobudki", przebierając się za tygryski, pszczółki, króliczki i misie.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.