obecnie
4° C
jutro
1° C
djkubus
Czy uważasz, że w Stalowej Woli jest problem smogu?


Ostatnio na forum

 • Tłumaczenia na język obcy
  32 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Gdzie teraz kostium kąpielowy?
  35 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Wyższa Szkoła Administracj...
  172 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • Hydraulik - Stalowa wola
  52 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Wybory 3019
  2178 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Uwaga! Uwaga!
  2591 wyświetleń
  14 odpowiedzi
 • Lokal na wesele.
  2874 wyświetleń
  2 odpowiedzi
Przejdź do forum

Wierszem i śpiewem uczcili 101 rocznicę odzyskania przez Polskę ni...

12 listopada 2019 15:46, autor: stalowawola.pl

Listopad to miesiąc, w którym obchodzimy najważniejsze święto dla wszystkich Polaków – Narodowe Święto Niepodległości. W 1918 roku, po 123 latach zaborów, Polska odzyskała niepodległość. Z tej okazji w piątek 8 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego odbyła się uroczysta akademia.

– Dzisiejsza uroczystość jest potwierdzeniem wielkiego szacunku i wdzięczności dla wszystkich Polaków, którzy walczyli o wolną, niepodległą Ojczyznę. Jest wyrazem szacunku i wdzięczności dla rodaków, którzy oddali to, co dla każdego człowieka jest najważniejsze i najpiękniejsze – oddali swoje życie z miłości do Ojczyzny i wiary w zwycięstwo. Dzięki ich ofierze, mamy dzisiaj własne terytorium, godło, hymn, flagę, własny język, instytucje, urzędy, szkoły, w których posługujemy się językiem polskim. Udział w uroczystym apelu jest prawdziwą lekcją historii i wskazaniem, że jesteśmy dumni z naszej polskości. Niech pamięć o bohaterach, którzy walczyli o wolną, niepodległą Ojczyznę pozostanie głęboko w naszych sercach i pamięci – mówiła podczas uroczystości Renata Knap zastępca prezydenta miasta Stalowej Woli.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 włączyła się w akcję Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży, której celem było odśpiewanie czterozwrotkowego hymnu narodowego o symbolicznej godz. 11:11. W apelu przygotowanym z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości wzięli udział uczniowie klas VI, którzy przypomnieli 123 lata niewoli narodu polskiego i jego dążenia do odzyskania niepodległości. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników. W trakcie uroczystości można było usłyszeć przepiękne utwory muzyczne oraz wiersze o tematyce patriotycznej.

Celem uroczystości było utrwalenie historycznej wiedzy uczniów, kształtowanie szacunku dla historii minionych pokoleń oraz podkreślenie roli Polaków, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.