obecnie
4° C
jutro
1° C
djkubus
Czy uważasz, że w Stalowej Woli jest problem smogu?


Ostatnio na forum

 • Tłumaczenia na język obcy
  32 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Gdzie teraz kostium kąpielowy?
  35 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Wyższa Szkoła Administracj...
  172 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • Hydraulik - Stalowa wola
  52 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Wybory 3019
  2178 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Uwaga! Uwaga!
  2591 wyświetleń
  14 odpowiedzi
 • Lokal na wesele.
  2874 wyświetleń
  2 odpowiedzi
Przejdź do forum

Debata z niżańskimi seniorami

13 listopada 2019 19:44, autor: podkarpacka.policja.gov.pl

Celem spotkania była wymiana informacji dotyczących problemów i zagrożeń, z jakimi spotykają się seniorzy oraz wypracowanie praktycznych, sposobów działań zapobiegawczych. Debatę rozpoczął I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nisku nadkom. Jarosław Zych, który powitał zebranych seniorów.

Następnie zabrała głos nadkom. Anna Kowalik, która omówiła sposoby oszust na szkodę osób starszych. Przestrzegała przed ujawnianiem swoich danych osobowych, w obliczu jakie niesie możliwość łatwego zaciągnięcia pożyczki przez internet. Wspominała, również o złym nawyku umieszczania na karcie bankomatowej numeru pin, który ułatwia złodziejom kradzież pieniędzy. Policjantka przedstawiła najczęstsze problemy i oszustwa przy podpisywaniu umów związanych ze zmianą operatorów telefonicznych oraz podczas zakupów na pokazach sprzętu rehabilitacyjnego, bądź gospodarstwa domowego. Apelowała również o dokładne czytanie treści zawieranych umów i ograniczone zaufanie do ich zawierania przez telefon czy internet.

Kolejnym tematem poruszanym przez policjantkę było bezpieczeństwo seniorów na drodze. Funkcjonariuszka przypominała o obowiązku noszenia po zmroku, poza terenem zabudowanym odblasków i konieczności wyposażenia roweru w przepisowe oświetlenie oraz zabezpieczanie go przed kradzieżą.

W dalszej części seniorzy podzielili się własnymi doświadczeniami na temat bezpieczeństwa w swoim otoczeniu i niebezpiecznych sytuacjach, z którymi mieli do czynienia. 

Kolejnym etapem debaty była dyskusja, w trakcie której zostały wskazane te zagadnienia i problemy mieszkańców, które wymagają analizy i podjęcia działań, zarówno ze strony Policji jak i innych instytucji.

 

 

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.