obecnie
0° C
jutro
2° C
djkubus
Czy uważasz, że w Stalowej Woli jest problem smogu?


Ostatnio na forum

 • Czy tylko Ja nie lubię świąt?
  225 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • UBywatele Stalowowolskie ...
  3214 wyświetleń
  17 odpowiedzi
 • Czy Stowarzyszenie Nasze M...
  2869 wyświetleń
  16 odpowiedzi
 • Siłownia Stalowa Wola.
  8975 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Którą pizzerie polecacie w...
  6767 wyświetleń
  10 odpowiedzi
 • Huawei p30, warto ?
  2342 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Najlpeszy odkurzacz pionowy
  185 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Na pluszakowych spotkaniach

21 listopada 2019 16:46, autor: MBP

21 listopada 2019 roku na spotkaniu z pluszowymi miśkami gościliśmy dzieci ze Szkoły Specjalnej. Na początku spotkania przedstawiono krótką historię powstania pierwszego pluszowego misia. Z opowiadania pt. "Jak rozpoznać misia" uczniowie klas I-III dowiedzieli się na czym polega różnica między misiem pluszakiem a niedźwiedziem. Następnie przyszedł czas na gry i zabawy.

Mali poszukiwacze mieli za zadanie odszukać wskazanego misia i ułożyć go w przygotowanym legowisku dla pluszaków. Nie mogło zabraknąć karmienia głodnego niedźwiedzia przysmakami takimi jak grzyby, ryby i miód wiec z grzybami a dokładnie z muchomorem związane było kolejne zadanie. Za pomocą dotyku dzieci odgadywały zawartość muchomora. W środku ukryte były takie przedmioty jak smoczek, piórko, piłeczka, szyszka, orzech i wiele innych. wiele radości sprawiła uczniom gra z kostką "Miś mówi... narysuj, wykonaj, zgadnij, odpowiedz". Na koniec wszyscy mieli okazję przekonać się czy mają wystarczająco siły by obudzić śpiącego misia specjalną łapką. Na pamiątkę dzisiejszego spotkania każdy mógł wykonać misiowe pieczątki i stempelki.

Zabawa u Pluszowego Misia trwa nadal! Goście MBP w dniu 21 listopada to grupa Żółta z Przedszkola Nr 18 w Stalowej Woli. Spotkanie rozpoczęło się od historii pluszowego misia oraz głośnego czytania. Dzieci wysłuchały przygód Pana Brumma, niezbyt rozgarniętego niedźwiedzia, który stale wpada w tarapaty, ale zawsze potrafi zwycięsko wyjść z opresji. Na przedszkolaków czekała zabawa polegająca na odnajdywaniu charakterystycznych misiów w stosie pluszaków, a następnie układaniu ich w legowisku. Nasi goście mieli okazję do sprawdzenia zmysłu dotyku poprzez odkrywanie za pomocą rąk różnych przedmiotów w "ogromnym" muchomorze. Dzieci przeobraziły się także w małe niedźwiadki przy kolejnym zadaniu - quizie, który polegał na wyciąganiu pytań z ula pełnego pszczół. Utrudnieniem była niedźwiedzia rękawica. Aby dotrzeć do gawry niedźwiedzia brunatnego, przedszkolaki podążały śladami misia, wykonując po drodze zadania. Po dotarciu do legowiska musiały obudzić śpiącego misia przy użyciu dźwiękowej łapy. Tak wybudzony niedźwiedź został nakarmiony przysmakami: miodem, grzybami oraz rybami. Grupa wzięła również udział w grze "Niedźwiedziowe wyzwania... wykonaj, narysuj, zgadnij, odpowiedz". Dużą popularnością cieszył się kącik czytelnika, gdzie dzieci mogły wybrać sobie dowolną książkę z misiowym bohaterem i wspólnie z kolegami opowiedzieć, co się w niej wydarzyło.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.