• Koszulki sportowe
    614 wyświetleń

Gole dwóch Michałów i zwycięstwo ze Zniczem! Trzy punkty dla „Stal...

23 listopada 2019 15:14, autor: stal1938.pl

W 19. kolejce II-ligowych rozgrywek nasi piłkarze zmierzyli się z Zniczem Pruszków. To spotkanie zakończyło się zwycięstwem zielono-czarnych 2:1. Gole dla „Stalówki” strzelali Michał Mistrzyk i Michał Fidziukiewicz! W doliczonym czasie gry Krystian Kalinowski obronił rzut karny!

Nasze pierwsze spotkanie ze Zniczem Pruszków w tym sezonie zakończyło się porażką Stali. Zielono-czarni chcieli więc rewanżu, a trzy punkty były nam bardzo potrzebne.

Nasi piłkarze od początku spotkania ruszyli do ataku i szukali swojej okazji na gola. Goście dobrze jednak prezentowali się w defensywie i oddalali zagrożenie od własnego pola karnego. Znicz raz na jakiś czas również przedostawał się w okolice naszej „szesnastki”, lecz cały czas utrzymywał się wynik bezbramkowy.

W 29. minucie minucie piłkarze Znicza zdołali już jednak pokonać naszego bramkarza. Piłkę w bramce Stali umieścił Dariusz Zjawiński, a Znicz objął prowadzenie 1:0. Tuż przed przerwą goście blisko byli drugiego gola. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Paweł Tarnowski, a po interwencji Krystiana Kalinowskiego piłka odbiła się od słupka. Chwilę wcześniej strzał Adama Waszkiewicza z dystansu został zablokowany.

Znicz ponownie groźnie zaatakował na samym początku drugiej połowy. W ostatniej chwili udało nam się jednak uchronić przed stratą gola. Następnie spotkanie się wyrównało, a zielono-czarni starali się doprowadzić do wyrównania.

To udało nam się w 75. minucie! Po rzucie rożnym bramkarza Znicza pokonał Michał Mistrzyk. To był sygnał do zdecydowanego ataku, bo już w 82. minucie objęliśmy prowadzenie! Tym razem celnym uderzeniem głową popisał się Michał Fidziukiewicz!

To nie był koniec emocji w tym meczu!

Już w doliczonym czasie gry Znicz miał bowiem rzut karny! Uderzenie Macieja Machalskiego obronił jednak nasz bramkarz! Później jeszcze uratowała nas poprzeczka. Ostatecznie jednak Stal pokonała 2:1 Znicz Pruszków i do swojego konta może dopisać trzy punkty!

Brawo zespół, brawo drużyna!

Stal Stalowa Wola – Znicz Pruszków 2:1 (0:1)

0:1 – Dariusz Zjawiński 29′

1:1 – Michał Mistrzyk 75′

2:1 – Michał Fidziukiewicz 82′

W 90 +4′ Krystian Kalinowski obronił rzut karny. Strzelał Maciej Machalski

Składy:

Stal Stalowa Wola: Krystian Kalinowski – Adam Waszkiewicz, Krzysztof Kiercz, Szymon Jarosz, Michał Mistrzyk, Piotr Mroziński – Szymon Jopek, Przemysław Stelmach (70′ Łukasz Pietras), Bartłomiej Ciepiela (70′ Filip Wójcik), Robert Dadok – Michał Płonka (57′ Michał Fidziukiewicz).

Znicz Pruszków: Piotr Misztal – Marcin Bochenek, Arkadiusz Pyrka (80′ Piotr Jóźwiak), Dariusz Zjawiński, Maciej Machalski, Paweł Moskwik, Peter Drobnak, Martin Baran, Marcin Rackiewicz, Paweł Tarnowski, Karol Nojszewski.

Żółte kartki: Piotr Mroziński, Robert Dadok, Łukasz Pietras, Michał Fidziukiewicz – Paweł Moskwik, Piotr Jóźwiak.

Sędzia: Konrad Aluszyk (Toruń).