obecnie
2° C
jutro
5° C
djkubus
Czy obawiasz się wirusa z Wuhan na podkarpaciu?


Ostatnio na forum

 • uofgyyruhxfb
  5 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Czy marzy Ci się bajeczna ...
  2894 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Przeciwnicy Przepuszczania...
  5922 wyświetleń
  12 odpowiedzi
 • Czy tylko Ja nie lubię świąt?
  566 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Targ Staroci na Rozwadowsk...
  5275 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • maybelline podkład hd
  4841 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Huawei p30, warto ?
  2722 wyświetleń
  3 odpowiedzi
Przejdź do forum

Powiat jest przygotowany do zimy

27 listopada 2019 18:27, autor: stalowowolski.pl

„Akcji Zima 2019/2020” – to główny temat posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które odbyło się 27 listopada w Starostwie Powiatowym.

Szefowie powiatowych służb, jednostek, a także przedstawiciele gmin z terenu powiatu przedstawiali stan przygotowania powiatu do zbliżającej się zimy.
Piotr Śliwiński, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Stalowej Woli zaznaczał, że ZDP jest w pełni przygotowany do zimy na drogach powiatu. Są podpisane umowy z wykonawcami, a także zabezpieczony sprzęt i materiały.
Insp. Janusz Śnios, komendant Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli zaznaczał, że w tym okresie policja szczególny nacisk będzie kładła na bezpieczeństwo na drogach, zagrożenie życia w związku z niskimi temperaturami, a także będzie uczulała na bezpieczeństwo dzieci i dorosłych w przypadku niefrasobliwego korzystania z zamarzniętych zbiorników wodnych.

Ponadto bryg. Robert Lebioda, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli, a także Marian Pędlowski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zwracali uwagę na niebezpieczeństwo jakie wiąże się z czadem. Podkreślali, że wiele osób zatyka kratki wentylacyjne, co może skończyć się tragicznie.

Został także poruszony temat pomocy osobom bezdomnym. Starosta Stalowowolski Janusz Zarzeczny podkreślał, że takie osoby muszą przede wszystkim chcieć z tej pomocy skorzystać, a nie zawsze tak się dzieje.

Ponadto została przedstawiona także informacja Regionalnego Wydziału Monitoringu Środowiska w Rzeszowie o zagrożeniach smogowych na terenie powiatu stalowowolskiego.
Zagadnienia zagrożeń smogowych przedstawiły przedstawicielki Regionalnego Oddziału Monitoringu Środowiska w Rzeszowie. Na terenie Województwa Podkarpackiego znajduje się 17 automatycznych stacji pomiarowych. Dla powiatu stalowowolskiego stacją odpowiedzialną jest stacja usytuowana w Nisku. Jej odczyty są uzupełniane poprzez odczyty ze stacji manualnej w Stalowej Woli. Stan powietrza na terenie powiatu został oceniony jako dobry. Wskaźniki pyłów zawieszonych PM – 10; PM – 2,5 należą do najniższych w województwie. Natomiast wskaźnik benzopirenu należy do wartości średnich. Przekroczenie normy zanotowano tylko przez kilka dni w skali roku. Na podstawie wskazanych odczytów dokonuje się codziennej analizy poziomu szkodliwych zanieczyszczeń powietrza.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.