obecnie
-2° C
jutro
4° C
djkubus
Czy uważasz, że w Stalowej Woli jest problem smogu?


Ostatnio na forum

 • Telepizza - Stalowa Wola.
  4326 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Rehabilitant niemowląt kog...
  4460 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Robot do mycia okien
  2323 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Targ Staroci na Rozwadowsk...
  4890 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Konferencje śmiesznej opoz...
  3102 wyświetleń
  15 odpowiedzi
 • Czy tylko Ja nie lubię świąt?
  352 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • UBywatele Stalowowolskie ...
  3293 wyświetleń
  17 odpowiedzi
Przejdź do forum

Miasto Stalowa Wola Ambasadorem Wschodu

3 grudnia 2019 15:27, autor: stalowawola.pl

Najciekawsze inicjatywy promujące Polskę wschodnią zostały nagrodzone tytułem Ambasadora Wschodu. Konkurs został rozstrzygnięty 30 listopada 2019 r. na Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim. Wśród nominowanych znalazły się wschodnie festiwale kulturalne, samorządy Stalowej Woli i Orzysza, a nawet szlak rowerowy Green Velo.

– W imieniu prezydenta miasta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego pragnę serdecznie podziękować wysokiej kapitule za przyznaną nagrodę Ambasadora Wschodu. To dla nas wielki zaszczyt i honor. Dziękuję za docenienie naszej pracy a jest to zaangażowanie i pasja licznego grona pracowników, którym z tego miejsca serdecznie dziękuję. Jako Stalowa Wola stawiamy na rozwój gospodarczy, ekonomiczny i kulturalny. Inwestujemy w infrastrukturę drogową, sportową, edukacyjną, zważając szczególną uwagę, aby naszym mieszkańcom żyło się wygodnie i bezpiecznie. Jesteśmy miastem prorodzinnym – wypłata becikowego „luckowego”, czyli 1000 zł na urodzone dziecko, wsparcie seniorów poprzez darmowe przejazdy komunikacją miejską to tylko nieliczne propozycje dla naszych mieszkańców. Tę nagrodę pragnę dedykować wszystkim mieszkańcom Stalowej Woli, bo to właśnie oni są dla nas największymi inspiratorami do działania – mówiła Renata Knap zastępca prezydenta miasta Stalowej Woli.

Tytuł Ambasadora Wschodu to wyróżnienie, które ma odkrywać i promować inicjatywy, podmioty oraz osoby działające na rzecz rozwoju Polski Wschodniej i pogranicza. Wyróżnienie przyznawane jest w kategoriach: samorząd, biznes, projekt, turystyka, kultura i sztuka oraz odpowiedzialny społecznie. Co roku wręczana jest także Nagroda Specjalna oraz przyznawany Tytuł „Honorowy Ambasador Wschodu”.

Zobacz wyszystkie zdjęcia
Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.