obecnie
2° C
jutro
2° C
djkubus
Czy uważasz, że w Stalowej Woli jest problem smogu?


Ostatnio na forum

 • Where To Purchase Amoxicil...
  3 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Targ Staroci na Rozwadowsk...
  4814 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Konferencje śmiesznej opoz...
  3038 wyświetleń
  15 odpowiedzi
 • Stanisław Sobieraj.
  29275 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Czy tylko Ja nie lubię świąt?
  278 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • UBywatele Stalowowolskie ...
  3242 wyświetleń
  17 odpowiedzi
 • Czy Stowarzyszenie Nasze M...
  2898 wyświetleń
  16 odpowiedzi
Przejdź do forum

Nowa karetka w Szpitalu Powiatowym

10 grudnia 2019 10:40, autor: stalowowolski.pl

Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli ma nową karetkę. Zakupiono ją w ramach ogólnopolskiego programu wymiany ambulansów.

Nowiutki Renault Master zasilił szpitalną flotę w listopadzie. To jeden z 200 pojazdów sfinansowanych przez rząd w ramach ogólnopolskiego programu wymiany ambulansów. Przypomnijmy, że dotację w kwocie 400 tys. zł na jego zakup przekazała we wrześniu wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko. - Wiemy, że w wielu szpitalach jeżdżą wyeksploatowane karetki z dużymi przebiegami, a nasze działania mają pomóc odświeżyć tę flotę w skali całego kraju. To ważne, bo chodzi przecież o bezpieczeństwo pacjentów transportowanych do szpitali, a także towarzyszących im lekarzy i ratowników medycznych – mówiła podczas zorganizowanej wtedy konferencji prasowej.


Karetka dla Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli jest jedną z 12, jakie w ramach opisywanego programu trafiły do lecznic na terenie Podkarpacia. Warto zaznaczyć, że kwotę 20 tys. zł na wyposażenie jej w niezbędny sprzęt dołożyła Gmina Stalowa Wola. – Ten ambulans był nam bardzo potrzebny, tym bardziej, że jedna z naszych najnowszych karetek dokładnie rok temu uległa wypadkowi. To 4 tego typu pojazd kupiony w ostatnich latach dla naszego szpitala, a drugi ze środków przekazanych przez rząd. Pozostałe 2 karetki zostały zakupione za środki przekazane przez samorządy gminne z terenu powiatu stalowowolskiego. To cenna pomoc dla szpitala – mówi starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.


Obecnie stalowowolski szpital posiada 4 karetki: 1 karetkę typu „S” (specjalistyczna) oraz 3 karetki typu „P” (podstawowa). Nowy ambulans zastąpi obecną „eskę”, natomiast „stara eska” zastąpi mocno wyeksploatowaną karetkę typu „P”.

 

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.