• Polecane szkolenia z projekto…
    591 wyświetleń

Bieg „Goń Pingwina”

10 stycznia 2020 06:49, autor: powiat-nisko.pl

Pod koniec grudnia 2019 roku, odbył się bieg pt. „Goń Pingwina”, zorganizowany przez Klub Morsów „Pingwiny z Państwa Jarocin”.

Wydarzenie zorganizowane zostało nad zalewem „Bajorko” w Jarocinie. W biegu mógł wziąć udział każdy, kto ukończył 18 lat i wykazał chęć pokonania dystansu o długości 1000 m, w ograniczonym czasie 20 minut. Trasa, którą podążali uczestnicy biegu, to zabezpieczony odcinek mieszanej powierzchni składającej się z kostki brukowej oraz asfaltu. Bieg odbył się przy otwartym ruchu pieszym i rowerowym, a uczestnictwo w biegu było bezpłatne. Organizatorzy zadbali również o ciepły posiłek i gorącą herbatę.

Uczestnikom podczas całego wydarzenia towarzyszyły świetne nastroje, nie zabrakło wzajemnego składania sobie życzeń z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, co zaowocowało ciepłą i rodzinną atmosferą.

W kategorii kobiet zwyciężyły: Iwona Bednarz, Halina Młynarska i Justyna Sokal, zaś w kategorii mężczyzn: Hubert Bańka, Marek Wołoszyn i Kamil Bąk.

Bieg odbył się pod patronatem Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza, zaś Powiat Niżański ufundował puchary dla zwycięzców. Na zakończenie zawodów odbyło się wspólne morsowanie. Warto dodać, że Powiat Niżański, wsparł Klub Morsów, poprzez zakup m.in. polarów z herbem Powiatu, co przyczyni się do promocji Powiatu Niżańskiego.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.