obecnie
5° C
jutro
5° C
djkubus
Czy obawiasz się wirusa z Wuhan na podkarpaciu?


Ostatnio na forum

 • Toalety przenośne
  736 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Konferencje śmiesznej opoz...
  3517 wyświetleń
  15 odpowiedzi
 • Czy są potrzebne miejskie ...
  6727 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • Po raz kolejny Powstanie W...
  2106 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Czego ludziom brakuje w St...
  4253 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • Stal - Stalowa Wola!
  2273 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • Siłownia Stalowa Wola.
  9440 wyświetleń
  5 odpowiedzi
Przejdź do forum

Rozwadowskie ulice w nowej odsłonie

22 stycznia 2020 14:12, autor: stalowawola.pl

Zamiast trylinki, dziur i pajęczyny sieci, równy asfalt, kostka brukowa, chodniki i oświetlenie. Nie do poznania zmieniają się po kolei ulice otaczające Rynek w Rozwadowie. 20 stycznia po modernizacji zaprezentowane zostały trzy kolejne: Kopernika, Kochanowskiego i Poprzeczna. – Chcemy, aby całość tworzyła spójny ciąg komunikacyjny i odciążyła Rynek w Rozwadowie z ruchu samochodowego. Te drogi będą nam pomocne przy realizacji przebudowy płyty głównej – mówi Renata Knap Zastępca Prezydenta Miasta Stalowej Woli. Przebudowa ulic została zrealizowana przy wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych.

Prace nad modernizacją prezentowanych ulic, o łącznej długości 600 metrów, rozpoczęły się w połowie czerwca 2019 roku. Do tej pory ulica Kopernika miała nawierzchnię częściowo asfaltową, a częściowo w trylince. W nowym wydaniu cała droga jest pokryta nawierzchnią z kostki brukowej. Jest ona wyposażona po obu stronach w chodniki, powstała też bardzo potrzebna w tamtym miejscu zatoka autobusowa. W ten sposób wyeliminowany został wjazd autobusów na teren parkingu Muzeum Regionalnego i niebezpieczny manewr cofania. Pojawiło się nowe oświetlenie, przy jednoczesnym przeniesieniu okablowania do ziemi.

Uznaliśmy, że ta droga wymaga uporządkowania infrastruktury elektrycznej, która była do tej pory podwieszona. Mieliśmy tutaj plątaninę kabli, a w tej chwili zostały one ukryte pod ziemią i droga nam się prezentuje w postaci czystej i uporządkowanej – tłumaczy Renata Knap Zastępca Prezydenta Miasta Stalowej Woli.

Druga przebudowana ulica to ul. Kochanowskiego. Poprzednio była na całej długości pokryta zniszczoną trylinką, a teraz równym asfaltem. Po obu jej stronach znajdują się ciągi piesze, powstało też nowe oświetlenie oraz odwodnienie. – Przy rzeczowej realizacji okazało się, że niektóre posesje nie mają przyłączy wodociągowych. Uznaliśmy, że to odpowiedni moment, aby podpiąć te zabudowania do sieci – mówi wiceprezydent Knap.

Ulica Poprzeczna zyskała natomiast nawierzchnię z kostki brukowej, zamiast dotychczasowej trylinki. Po jednej stronie drogi powstał nowy chodnik dla pieszych.

Całkowity koszt modernizacji trzech ulic to kwota niespełna 3,5 mln zł, z czego dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wyniosło ponad 1,1 mln zł.

– Cieszę się bardzo, że władze miasta wykazują tak dużą troskę finansową i inwestycyjną w Rozwadowie. Rozwadów wymaga wielu nakładów. To nie tylko modernizacja dróg, ale i Rynku oraz dworca kolejowego, która w niedalekiej przyszłości nastąpi – mówi poseł i wiceminister infrastruktury Rafał Weber. – Cieszę się, że miasto tak aktywnie pozyskuje środki na zadania drogowe z Funduszu Dróg Samorządowych – dodał.

Do tej pory w sąsiedztwie płyty Rynku rewitalizacji doczekały się m.in. ulice: Szewska i Hubala. W planach jest jeszcze Targowa, Strażacka i Przedwiośnie oraz Dąbrowskiego.

Zobacz wyszystkie zdjęcia
Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.