obecnie
3° C
jutro
5° C
djkubus
Czy obawiasz się wirusa z Wuhan na podkarpaciu?


Ostatnio na forum

 • Czy są potrzebne miejskie ...
  6717 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Po raz kolejny Powstanie W...
  2096 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Czego ludziom brakuje w St...
  4242 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • Stal - Stalowa Wola!
  2265 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • Siłownia Stalowa Wola.
  9428 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Superior. Zawieszenie prod...
  5533 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • UBywatele Stalowowolskie ...
  3699 wyświetleń
  17 odpowiedzi
Przejdź do forum

Mateusz Nowak dyrektorem Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej

19 lutego 2020 18:23, autor: stalowawola.pl

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny 18 lutego ogłosił wyniki konkursu na stanowisko dyrektora Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej. Funkcję tę obejmie Mateusz Nowak, dotychczasowy Prezes Piłkarskiej Spółki Akcyjnej „Stal” Stalowa Wola.

Do ogłoszonego po raz drugi konkursu na dyrektora PCPN zgłosiło się 4 kandydatów, z czego 3 spełniało kryteria formalne. Stanowisko dyrektora zostało powierzone Mateuszowi Nowakowi.

– Mateusz Nowak w ostatnich kilkunastu miesiącach w pełni zaangażował się w budowanie nowego projektu, jakim jest zawodowa drużyna „Stali” Stalowa Wola. W tym okresie nabrał ważnego doświadczenia zarządzania sportem, nawiązał niezbędne kontakty w całej Polsce i nie tylko, by zachęcić partnerów do skorzystania z naszej infrastruktury – mówił Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli. – Dzisiaj powierzając mu funkcjonowanie tej flagowej inwestycji na rzecz sportu w Stalowej Woli, chciałbym życzyć, aby pomysły, które złożył w koncepcji funkcjonowania Centrum zostały zrealizowane i by Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej tętniło życiem – życzył nowemu Dyrektorowi włodarz miasta.

– Chciałbym podziękować po raz kolejny za zaufanie. Myślę, że przez ten czas udowodniłem swoją pracą, że można na mnie polegać. Moje rozstanie z klubem jest tylko formalne, bo mentalnie zawsze będę blisko klubu, blisko „Stali”. Jestem przekonany, że moja nowa funkcja pomoże w funkcjonowaniu klubu. Z ludźmi, z którymi współpracowałem, którzy tworzą ten klub dalej będę współpracował. Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej to ośrodek szkoleniowy dla młodzieży, ale mam nadzieję, że będzie to ośrodek, który będzie powodował pozytywne emocje, które sobie założyliśmy w wizji funkcjonowania klubu 1,5 roku temu – mówił dyrektor PCPN Mateusz Nowak.

Podkreślił, że na PCPN będą organizowane nie tylko wydarzenia sportowe ale również konferencje, targi, szkolenia, turnieje i zgrupowania drużyn. Prezydent zadeklarował natomiast, że miasto dalej będzie rozwijało PCPN, inwestując m.in. w takie elementy jak przykrycie balonem boiska ze sztuczną nawierzchnią.

– Etap wznoszenia Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej został już zakończony, teraz zaczyna się etap jeszcze trudniejszy – etap budowania marki tego miejsca – stwierdził Prezydent. Pierwszym wydarzeniem, które zainauguruje funkcjonowanie PCPN będzie mecz „Stali” Stalowa Wola z Bytovią Bytów 29 lutego 2020 roku. Spotkanie rozpocznie się o symbolicznej godzinie – 19.38. Na przełomie marca i kwietnia odbędą się z kolei międzynarodowe turnieje U-16, podczas których zagra młodzież z Wenezueli, Iranu, Islandii oraz Polski.

Karnety na mecze PSA „Stal” Stalowa Wola organizowane na boiskach PCPN można już teraz zakupić w punkcie sprzedaży (pok. nr 113) w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji lub za pomocą strony internetowej bilety.stal1938.pl. Sprzedaż biletów natomiast ruszy w piątek 21 lutego 2020 roku.

Zobacz wyszystkie zdjęcia
Komentarze czytelników (61)