obecnie
14° C
jutro
12° C
djkubus
Czy obawiasz się wirusa z Wuhan na podkarpaciu?


Ostatnio na forum

 • Konferencje śmiesznej opoz...
  3591 wyświetleń
  17 odpowiedzi
 • Prawda o WOŚP bez cenzury.
  18483 wyświetleń
  21 odpowiedzi
 • Aktualna mapa wirusa na po...
  1823 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Superior. Zawieszenie prod...
  5655 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Czego ludziom brakuje w St...
  4390 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Targ Staroci na Rozwadowsk...
  5775 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Toalety przenośne
  814 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

O dowcipie w bajkach

12 marca 2020 09:09, autor: MBP

Utwory dziecięce to często zabawa słowem, nonsens, ale także dowcip i mądry humor. Humor w wierszach, bajkach i opowiadaniach dla dzieci odgrywa ważną rolę. Powoduje, że młodzi odbiorcy chętniej słuchają i przyswajają zawarte w utworach treści. Wpływa na rozwój intelektualny i emocjonalny dzieci. Wesołe wierszyki i bajki mogą być świetnym sposobem na pokonanie nudy i złego nastroju.

O humorze w utworach dla dzieci 10 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej rozmawiały dzieci z Niepublicznego Przedszkola Dzieciaki.pl w Stalowej Woli.

Przedszkolaki zapoznały się z szeregiem zabawnych książek. Pojawili się zarówna klasycy literatury dla dzieci, jak i współcześni autorzy. Grupa wysłuchała głośnego czytania kilku zabawnych wierszyków oraz bajek. Rozpoczęliśmy od interaktywnej bajki "W twojej książce jest potwór". W trakcie czytania dzieci miały za zadanie przegonić niebieskiego stworka przy pomocy dmuchania, łaskotania czy potrząsania. Pojawiła się "Osobliwa księga niepoważnych supermocy, czyli różni znaczy fajni". Ponadto dzieci poznały książkę "Uważaj, to niebezpieczne!", która w sposób żartobliwy pokazuje jak odróżnić szalone pomysły od ryzykownych i niebezpiecznych zachowań. Dużo śmiechu wywołała bajka "Gryzak. Książkopotworek". Poznajemy w niej bohatera, który lubi gryźć, wgryzać i przegryzać się przez poszczególne stronice rozmaitych książek, zmieniając przy tym treści odwiedzanych bajek. Pojawił się również pewny siebie wilk w opowieściach "Jestem najsilniejszy" oraz "Jestem najpiękniejszy" i wiele wiele innych.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.