obecnie
14° C
jutro
12° C
djkubus
Czy obawiasz się wirusa z Wuhan na podkarpaciu?


Ostatnio na forum

 • Konferencje śmiesznej opoz...
  3591 wyświetleń
  17 odpowiedzi
 • Prawda o WOŚP bez cenzury.
  18483 wyświetleń
  21 odpowiedzi
 • Aktualna mapa wirusa na po...
  1823 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Superior. Zawieszenie prod...
  5654 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Czego ludziom brakuje w St...
  4390 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Targ Staroci na Rozwadowsk...
  5775 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Toalety przenośne
  814 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

"Stalówka" przez koronawirusa może spaść do III ligi

13 marca 2020 20:30, autor: zomo

Jeżeli druga liga zawiesi rozgrywki do końca sezonu, to "Stalówka" spadnie do III ligi. Prezesi klubów II ligi zrobili głosowanie, czy są za dalszym prowadzeniem rozgrywek w związku z koronawirusem. 13 z 17 zespołów, chce zawieszenia meczów

Głosowanie dało odpowiedź wobec stanowiska drugiej ligi. Stowarzyszenie, które reprezentuje drużyny poprosiło PZPN o zawieszenie rozgrywek aż do momentu ustabilizowania się sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

W nawiązaniu do wczorajszej decyzji Zarządu PZPN w zakresie rozgrywania meczów Ekstraklasy, pierwszej i drugiej ligi zgodnie z terminarzem rozgrywek, Polski Związek Piłki Nożnej podkreśla, iż zdrowie zawodników i wszystkich uczestników rozgrywek zawsze było i jest dla PZPN najwyższą wartością.

Jednocześnie przypominamy, że umocowani formalnoprawnie reprezentanci środowisk klubów Ekstraklasy, pierwszej i drugiej ligi podczas czwartkowego (12 marca) posiedzenia Zarządu PZPN, opowiedzieli się za kontynuowaniem rozgrywek zgodnie z terminarzami. Tym samym wyrażamy szczere zdziwienie i zaniepokojenie nagłą zmianą stanowiska przez dużą część klubów drugiej ligi, dotyczącą omawianego problemu, jednocześnie w najmniejszym stopniu nie bagatelizując sprawy.

W związku z powyższym, mając na uwadze zdrowie uczestników wszystkich ligowych meczów i stanowisko klubów informujemy, że mecze 23. kolejki pierwszej oraz drugiej ligi zostają odwołane i odbędą się w najbliższym możliwym terminie.

PZPN zwraca się do Spółki Ekstraklasa S.A. o przeanalizowanie aktualnej sytuacji i podjęcie stosownych decyzji w zakresie rozgrywek prowadzonych przez Spółkę.

Komentarze czytelników (2)
 • henio (3 tygodnie, 1 dzień temu)

  Bo i 3 liga dla tych kopaczy to za wysoko ja bym ich do amatorskiej B klasy i niech kopią!!!!!!!

  • Kibic (3 tygodnie, 1 dzień temu)

   ~henio: No nie wiem jakie ty mecze oglądasz ale na pewno nie Stalówkę, Jakby spadli to 3 ligi było by to bardzo niesprawiedliwe [b][/b]