obecnie
12° C
jutro
12° C
djkubus
Czy obawiasz się wirusa z Wuhan na podkarpaciu?


Ostatnio na forum

 • Konferencje śmiesznej opoz...
  3589 wyświetleń
  17 odpowiedzi
 • Prawda o WOŚP bez cenzury.
  18482 wyświetleń
  21 odpowiedzi
 • Aktualna mapa wirusa na po...
  1812 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Superior. Zawieszenie prod...
  5651 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Czego ludziom brakuje w St...
  4388 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Targ Staroci na Rozwadowsk...
  5774 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Toalety przenośne
  814 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Prezydent Stalowej Woli rozkłada parasol ochronny nad przedsiębiorcami

23 marca 2020 12:51, autor: stalowawola.pl

W związku z pandemią koronawirusa, polska gospodarka stanęła przed największym wyzwaniem od czasów zmiany ustrojowej. Przed takim samym widmem dużego kryzysu staje lokalna gospodarka Stalowej Woli. Dlatego w tym czasie priorytetem samorządu miasta będą działania wspierające stalowowolskich pracowników i przedsiębiorców. – W tym krytycznym momencie nie mamy zamiaru stać z założonymi rękami i oglądać się na kompetencje innych instytucji. Samorząd miasta chce w tym trudnym okresie rozłożyć parasol ochronny nad stalowowolskimi firmami – mówi Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

Jak zaznacza włodarz Stalowej Woli, samorząd nie chce tworzyć planów odgórnie, bez przedsiębiorców, dla których one mają powstać. Aby działania te były realne i skuteczne, musi poznać skalę zagrożeń oraz obecną sytuację firm dotkniętych kryzysem. – Dlatego przed przedstawieniem konkretnych rozwiązań zwracam się z prośbą do stalowowolskich Przedsiębiorców o wypełnienie formularza informacyjnego oraz udział w dyskusji nad oczekiwanymi scenariuszami wsparcia. Dobre rozwiązania mogą powstać tylko w oparciu o przedstawione przez naszych przedsiębiorców dane. Będę wdzięczny za wszystkie pomysły, merytoryczną dyskusję oraz konstruktywne uwagi, które pozwolą nam wspólnie wypracować dobre rozwiązania – zwraca się do stalowowolskiego biznesu Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent podkreśla, że tworząc parasol ochrony na czas kryzysu dla firm ze Stalowej Woli, jest gotowy na podjęcie trudnych i niepopularnych decyzji. Dodaje również, że tegoroczny budżet zostanie przebudowany tak, aby zapewnić środki na wsparcie dla przedsiębiorców, którzy znajdą się w trudnej sytuacji gospodarczej. Wymagać to będzie solidarności i zrozumienia wszystkich mieszkańców naszego miasta. – Jestem jednak przekonany, że wzajemna odpowiedzialność pozwoli nam szybko wyjść z tego kryzysu, chroniąc firmy przed upadłością i dramatem bezrobocia na terenie naszego miasta. Stalowa Wola będzie miastem, które w tej trudnej sytuacji, nie pozostawi swoich przedsiębiorców bez pomocy – dodaje prezydent miasta.

Pierwsze konsultacje odbędą się już w poniedziałek 23 marca. Wtedy to o godzinie 12.00 odbędzie się wideokonferencja prezydenta miasta z przedstawicielami instytucji otoczenia biznesu. Następnie włodarz Stalowej Woli planuje zdalnie odbyć indywidualne konsultacje z przedstawicielami dużych, średnich oraz małych przedsiębiorców.

Kolejnego dnia – 24 marca – w godzinach od 12.00 do 14.00 będzie miała miejsce otwarta wideokonferencja prezydenta miasta z firmami dotkniętymi oraz zagrożonymi kryzysem.

Tego samego dnia o 17.00 prezydent spotka się za pomocą wideokonferencji z Radnymi Rady Miejskiej, by przedstawić wstępne wnioski z konsultacji z przedsiębiorcami i propozycje rozwiązań.

W środę 25 marca natomiast odbędzie się konferencja prasowa on-line, podczas której prezydent Nadbereżny zaprezentuje wypracowane założenia pakietu wsparcia dla gospodarki Stalowej Woli. Ostatnim etapem konsultacji będzie wdrożenie rozwiązań w życie.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.