obecnie
14° C
jutro
12° C
djkubus
Czy obawiasz się wirusa z Wuhan na podkarpaciu?


Ostatnio na forum

 • Konferencje śmiesznej opoz...
  3594 wyświetleń
  17 odpowiedzi
 • Prawda o WOŚP bez cenzury.
  18483 wyświetleń
  21 odpowiedzi
 • Aktualna mapa wirusa na po...
  1835 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Superior. Zawieszenie prod...
  5657 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Czego ludziom brakuje w St...
  4391 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Targ Staroci na Rozwadowsk...
  5781 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Toalety przenośne
  817 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Aresztowany za wymuszenie rozbójnicze i groźby

21 kwietnia 2016 08:11, autor: podkarpacka.policja.gov.pl
Stalowowolscy policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca Stalowej Woli, który w jednym z lokali wymusił od barmanki 35 złotych. Mężczyzna groził kobiecie pozbawieniem życia. Decyzją stalowowolskiego sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za przestępstwa będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

W poniedziałek tuż po północy stalowowolscy policjanci otrzymali zgłoszenie od barmanki jednego z lokali gastronomicznych w Stalowej Woli o groźbach kierowanych pod jej adresem i wymuszeniu od niej 35 złotych przez mężczyznę, który przebywał w lokalu. Kobieta przekazała policjantom rysopis sprawcy i poinformowała, że przed chwilą wyszedł z lokalu.

Natychmiast po tej informacji policjanci zaczęli szukać przestępcy. Po kilku minutach od zgłoszenia niedaleko od miejsca zdarzenia policjanci zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. Funkcjonariusze zatrzymali go. Okazało się, że był to 25-letni mieszkaniec miasta. Był pijany. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,7 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Przeprowadzone przez śledczych czynności w tej sprawie m.in. przesłuchania świadków potwierdziły udział 25-latka w przestępstwie. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty wymuszenia rozbójniczego oraz dwa zarzuty gróźb. 25-latek częściwo przyznał się do zarzucanych mu czynów. Mężczyzna był już karany za podobne przestępstwo. Teraz będzie odpowiadał za swoje czyny w warunkach powrotu do przestępstwa.

Wczoraj policjanci zatrzymanego 25-latka doprowadzili do stalowowolskiego sądu, który zdecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli pod nadzorem miejscowej prokuratury.
Komentarze czytelników (1)
 • pijak (3 lata, 11 miesięcy temu)

  o jaką mordownie chodzi?