obecnie
9° C
jutro
12° C
djkubus
Czy obawiasz się wirusa z Wuhan na podkarpaciu?


Ostatnio na forum

 • Konferencje śmiesznej opoz...
  3594 wyświetleń
  17 odpowiedzi
 • Prawda o WOŚP bez cenzury.
  18483 wyświetleń
  21 odpowiedzi
 • Aktualna mapa wirusa na po...
  1841 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Superior. Zawieszenie prod...
  5657 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Czego ludziom brakuje w St...
  4391 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Targ Staroci na Rozwadowsk...
  5781 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Toalety przenośne
  820 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

7 kierowców straciło prawa jazdy za zbyt szybką jazdę

25 kwietnia 2016 13:35, autor: podkarpacka.policja.gov.pl
W minionym tygodniu stalowowolscy policjanci zatrzymali 7 praw jazdy kierowcom, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. To bilans obowiązywania nowych przepisów, które weszły w życie 18 maja ubiegłego roku.

W ubiegłym tygodniu stalowowolscy policjanci zatrzymali siedmiu kierowcom prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Niechlubnym rekordzistą był 28-letni mieszkaniec Stalowej Woli, który w piątek około godz. 22 jadąc bmw ulicą Grabskiego przekroczył dozwoloną prędkość o 67 km/h. W tym samym dniu jeszcze trzech innych kierowców straciło prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Przypominamy, że to policjant w czasie kontroli drogowej, po stwierdzeniu np. przekroczenia prędkości, zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do właściwego starosty, który wydaje decyzję administracyjną i formalnie zatrzymuje dokument. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do 6 miesięcy. Natomiast kolejna "wpadka" bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.
Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.