obecnie
14° C
jutro
12° C
djkubus
Czy obawiasz się wirusa z Wuhan na podkarpaciu?


Ostatnio na forum

 • Konferencje śmiesznej opoz...
  3594 wyświetleń
  17 odpowiedzi
 • Prawda o WOŚP bez cenzury.
  18483 wyświetleń
  21 odpowiedzi
 • Aktualna mapa wirusa na po...
  1835 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Superior. Zawieszenie prod...
  5657 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Czego ludziom brakuje w St...
  4391 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Targ Staroci na Rozwadowsk...
  5780 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Toalety przenośne
  817 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży rowerów

26 kwietnia 2016 08:52, autor: podkarpacka.policja.gov.pl
Policjanci z Posterunku Policji w Pysznicy ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w kwietniu br. ukradli na terenie gminy dwa jednoślady. Jeden ze skradzionych rowerów policjanci odzyskali. Mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

4 kwietnia br. policjanci z pysznickiego posterunku przyjęli zawiadomienie od 41-letniej mieszkanki tej gminy o kradzieży roweru wartości 600 złotych. Jednoślad został skradziony sprzed szkoły w Pysznicy, był niezabezpieczony.

Kolejne zgłoszenie o kradzieży roweru funkcjonariusze przyjęli 20 kwietnia br. Tym razem sprzed szkoły w Jastkowicach sprawcy ukradli rower o wartości 400 złotych. Ten jednoślad był również niezabezpieczony.

Podjęte w tej sprawie działania bezpośrednio po kradzieżach nie doprowadziły do ustalenia ich sprawców. Pomimo tego funkcjonariusze prowadzili czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania złodziei. Policjanci przesłuchiwali świadków, analizowali ich zeznania, gromadzili dowody.

Funkcjonariusze ustalili, że związek z kradzieżami rowerów mają dwaj mieszkańcy gminy w wieku 20 i 28 lat. Policjanci zatrzymali ich. Funkcjonariusze odzyskali jeden ze skradzionych jednośladów.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty. Przyznali się do winy u i złożyli wyjaśnienia. Teraz czeka ich rozprawa przed sądem. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.