obecnie
4° C
jutro
10° C
djkubus
Czy obawiasz się wirusa z Wuhan na podkarpaciu?


Ostatnio na forum

 • Czego ludziom brakuje w St...
  4352 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Targ Staroci na Rozwadowsk...
  5748 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Prawda o WOŚP bez cenzury.
  18447 wyświetleń
  20 odpowiedzi
 • Toalety przenośne
  795 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Konferencje śmiesznej opoz...
  3564 wyświetleń
  15 odpowiedzi
 • Czy są potrzebne miejskie ...
  6774 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • Stal - Stalowa Wola!
  2311 wyświetleń
  6 odpowiedzi
Przejdź do forum

Prywatna debata w Stalowej Woli. Szału nie było. Jak wypadli kandydaci?

21 października 2015 22:05, autor: zomo
Studenci dla Rzeczypospolitej razem z lokalnym radiem oraz jednym z lokalnych portali zorganizowali w Stalowej Woli prywatną debatę z kandydatami na posłów RP. Mało kto słyszał o tej debacie wcześniejszej, ponieważ była organizowana z dnia na dzień. Raz miała się odbyć o 18:30, później o 20:30. Organizatorzy sami nie wiedzieli dokładnie, o której godzinie się odbędzie. Udział w debacie wzięli: Weber Rafał – Prawo i Sprawiedliwość, Butryn Renata – Platforma Obywatelska, Burak Artur– Partia KORWiN, Szlęzak Andrzej – Polskie Stronnictwo Ludowe,, Kida Grzegorz – Kukiz'15

Tłumów nie było

Debata odbyła się co najciekawsze w Bibliotece Międzyuczelnianej. Ile osób było na debacie? 15. Można się domyślać, że większość z nich to ludzie z komitetów wyborczych poszczególnych kandydatów. Organiazatorzy przeprowadzili transmisję live, gdzie można było debatę oglądnąć w internecie. Tam szału też nie było. W internecie debatę zobaczyło 50 osób. Czy to dużo jak na Stalową Wolą?

Jak wypadli kandydaci?

Można się tylko domyślać, który z kandydatów znał wcześniej pytania. Debata była podzielona na następujące bloki tematyczne: Gospodarka,Polityka społeczna, Polityka wewnętrzna. Według Nas najlepiej wypadł Grzegorz Kida oraz Andrzej Szlęzak. Nieźle wypadł też Artur Burak, który jest za prywatyzają szpitali. Weber i Szlęzak chcą wycinać lasy w Stalowej Woli, w celu wprowadzenia do miasta inwestorów. Dużo pytań dostawała Renata Butryn - Grzegorz Kida wypytywał ją o delegacje, podróże służbowe, którymi chwali się na swojej stronie internetowej.

Dzisiaj była debata w Stalowej Woli. Chyba trochę mniej nudna niż ta wczorajsza liderów. Wygrałem w trzech kategoriach. Po pierwsze w poczuciu humoru. Po drugie w dystansie do siebie. I po trzecie w sprawach merytorycznych. Najgorszy był reprezentant PiS-u, którego występ można podsumować jako sztywny pal Szydły. Określenie pal dotyczy błyskotliwej inteligencji. Druga ofiara, to pani poseł z PO. Miała najciężej, ale ten, kto ma najciężej ma w takich sytuacjach, ma najwięcej okazji do ripost i błyskotliwych puent. W mojej ocenie pani poseł tego nie wykorzystała. Panowie od Korwina i Kukiza, to do nie dawno jedna wolnorynkowa mafia. Ja też miałem i mam takie poglądy, więc w większości spraw nie było się o co spierać. Impreza sprawnie zorganizowana. Prowadzący taktowni, ale stanowczy. I proszę - powiatowa Stalowa Wola zorganizowała profesjonalną imprezę. Na widowni nawet nie zwolennicy, a wyznawcy, gotowi klaskać nawet na największe idiotyzmy swoich idoli nawet jak to sztywne pale. Moja satysfakcja polega na tym, że raz, czy dwa większość tych wyznawców gromko zaklaskała po moich wypowiedziach, a mówiłem, co myślę. Zasięg imprezy ograniczony, ale dla mnie przed snem mile wrażenie. - tak debatę komentował Andrzej Szlęzak
Komentarze czytelników (11)
 • jaro (4 lata, 5 miesięcy temu)

  Jest film do obejrzenia Debata przedwyborcza Stalowa Wola 2015

 • jaro (4 lata, 5 miesięcy temu)

  [komentarz usunięty przez moderatora]

 • jaro (4 lata, 5 miesięcy temu)

  [komentarz usunięty przez moderatora]

 • mieszkaniec (4 lata, 5 miesięcy temu)

  nawet jakby było 50 to i tak mało, więcej chodzi na spektakle do MDK. A butrynowa faktycznie słabiutko wypadła. Najlepiej wypadł Szlęzak.

 • muniek (4 lata, 5 miesięcy temu)

  No sorry, ludzi było ok 50. A blado wypadła kandydatka PO...

 • Raspbian (4 lata, 5 miesięcy temu)

  Nie manipulujcie faktami. Lewa strona cała zapełniona, po prawej 2/3 miejsc, a więc przyszło blisko 50 osób. Widać stalowowolskie piekiełko. Pozostałe portale zignorowały debatę. Czy portal *24* zastrzegł sobie wyłączny patronat medialny? Jeśli nie, to dlaczego nie współdziałacie?

  Szału nie było, ale poziom i tak wyższy niż w telewizji. Debata nic nowego nie wniosła. Nie zjawiła się kandydatka lewicy ani kandydat Nowoczesnej, czyli nie stanęli do walki, więc dla mnie są skreśleni.

 • kukizior (4 lata, 5 miesięcy temu)

  Było około 70-80 osób

 • 127.0.0.1 (4 lata, 5 miesięcy temu)

  może ktoś wrzuci fotkę publiczności to się przekonamy ile było, oglądałem relację live i ani razu nie bylo kamery skierowanej na publicznosc, co mozne tylko swiadczyc o tych "tlumach"

 • Karol (4 lata, 5 miesięcy temu)

  Co za bzdury? Jakie 15 osób? Było o wiele wiele więcej, a autor tego artykułu to chyba jakiś nieuk nie potrafiący liczyć

 • lga (4 lata, 5 miesięcy temu)

  pierwsze slysze o tej debacie

 • mieszkaniec (4 lata, 5 miesięcy temu)

  tak to juz jest jak sie gówniarze pchaja w polityke :)